Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Dostępne opcje finansowania - leasing finansowy czy też leasing operacyjny?

Jeśli decydujesz się na leasing finansowy, rozkładasz koszt zakupu na stałe kwoty rat spłacanych przez oznaczony czas (w niektórych wypadkach kwoty rat bywają zmienne). Znasz dokładnie, jakie będą miesięczne koszty, a wstępny wkład jest nieduży. Korzystasz ze urządzenia nieomalże od razu. Po uiszczeniu wszystkich opłat możesz przedłużyć umowę leasingu względnie zapłacić wcześniej uzgodnioną kwotę by stać się właścicielem pojazdu.


TIR
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Leasing finansowy może być korzystny także z punktu widzenia podatkowego. Charakterystyka leasingu finansowego: pewne miesięczne kwoty rat jak też odsetek, samochód będzie figurował w bilansie wraz z odpisami. Najistotniejsze atuty leasingu finansowego to: 100 procentowe finansowanie (jeśli nie ustalono inaczej), pojazd stanie się twoją własnością po upływie okresu obowiązywania umowy, korzyści fiskalne.
Wybór leasingu operacyjnego z kolei oznacza, że nie nabywasz ciężarówki czy naczepy, natomiast wykupujesz prawa do używania auta przez sprecyzowany okres. Nie musisz się troskać o amortyzację, ponieważ po zakończeniu czasu leasingu odpowiedzialność za samochód przejmuje leasingodawca. Pod tym adresem szczegóły: grupadbk.comwybierać z szeregu opcji, które będą umieszczone w umowie leasingu - w ten sposób inwestujesz we własną firmę, a zarazem ograniczasz koszty i ryzyko. Ryzyko redukcji wartości trwałej oraz żywotności auta podejmuje leasingodawca. To samo tyczy się utylizacji. Leasing operacyjny nie wymaga uwzględnienia w bilansie, zaś raty będą ujmowane w rachunku zysków i strat jako koszta.
Charakterystyka leasingu operacyjnego: umowa wynajmu na określony czas, leasingodawca jest ekonomicznym oraz prawnym właścicielem auta, umowa może zostać poszerzona o ponadplanowe usługi (na przykład o kontrakt serwisowy).

Najistotniejsze atuty leasingu operacyjnego: brak obowiązku kupna, leasingodawca podejmuje ryzyko amortyzacji ceny samochodu i bierze odpowiedzialność za utylizację, leasing nie nie ma negatywnego wpływu na wypłacalność firmy, mniej ograniczeń w czasie zaciągania pożyczki w banku. Kiedy zdecydujemy już jaki typ leasingu nam odpowiada, wystarczy wpisać w przeglądarkę frazę: dealer DAF względnie wyrażenie: samochody dostawcze, a z samochody dostawczemy mnóstwo wyników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-04 14:50:17
Tagi: Auto, opłaty, leasing, odsetki