Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Na czym opiera się dzierżawa i jak się do tego zabrać? Czy ten sposób jest dla nas? Co trzeba wiedzieć?

Przez umowę wynajmu wydzierżawiający deklaruje, że chce się zobowiązać dzierżawcy konkretną rzecz do używania. Jednocześnie, wiąże się to z zebraniem pożytków w tym czasie, zaś dzierżawca za to płaci wcześniej wyznaczony czynsz. Jak przygotować umowę dzierżawienia i co się musi się w niej zawrzeć?

więcej tutaj
Napisał: Barry Lewis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak umowa jest podpisywana poprzez osoby fizyczne, to po prostu musimy podawać ich najważniejsze dane, jak imiona, nazwiska czy datę urodzenia. Jak osoby fizyczne posiadają działalność gospodarczą na zasadzie wpisania do ewidencji działalności gospodarczej, to trzeba zawrzeć nazwę tej działalności, a także numer NIP. Odpowiednio, żeby tego rodzaju osoby były w stanie przedstawić odpis zaświadczenia z Ewidencji Działalności Gospodarczej. Jeśli chodzi o spółki, to należy wskazać adres siedziby, numer wpisu do KRS i osoby, które są uprawnione do reprezentacji.

Umowa musi zawierać szczegółowy opis przedmiotu wypożyczonego,przykładowo dzierżawa naczep - polecamy. W jaki sposób oddawany pod dzierżawę jest grunt, to należy pokazać położenie, czyli miejscowość czy ulicę, powierzchnię jak również numer który wpisuje się do ewidencji działki. Trzeba takżewspomnieć numer księgi wieczystej.


W przypadku, gdy przedmiotem umowy jest przykładowo pojazd, to musimy pokazać jego nazwę, rok produkcji i numer fabryczny. W umowie trzeba precyzyjnie wyznaczyć przeznaczenie przedmiotu dzierżawy. Mogą to być rozmaite, wcześniej wymienione przeznaczenia. Dzierżawca potwierdza w umowie, że znany jest mu stan techniczny przedmiotu dzierżawy. Nic nie wadzi, by strony zrodziły protokół z przekazania przedmiotu umowy.

W takim protokole może znajdować się informacja o stanie technicznym wypożyczanej rzeczy. Umowa dzierżawy jest umową o określonym terminie. Musimy więc wskazywać czas określania dzierżawy - może to być czas oznaczany, czyli na przykład dwa lata, jak i nieoznaczony (dzierżawa skończy się wtedy, gdy będzie się kończyć jej okres wypowiedzenia). Tak przeprowadzone postępowanie w zakresie dzierżawy będzie zdobyło moc prawną i będzie obowiązywało z korzyścią dla dwóch stron.

Sprawdź bez lęku ten udostępniony tu artykuł. Prezentuje on podobną kwestię, zatem na pewno także będzie według Ciebie interesujący.

/J]

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-08 14:14:18
Tagi: samochód, Księga wieczysta, protokół, osoba fizyczna, czynsz