Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Remontowanie pojazdu i wymiana części- możesz zrobić to samemu

Czasem, jeśli długo użytkujemy samochód czy też używamy złego paliwa może ulec uszkodzeniu. Części samochodu mogą rdzewieć i powodować pogorszenie komfortu jazdy. Konieczna jest wtedy wymiana tudzież wyczyszczenie części. Zbiorniki paliwowe wyjątkowo często rdzewieją jako skutek używania złego paliwa bądź po prostu po wieloletnim czasie eksploatacji.


zbiornik na paliwo
Na podstawie: http://environmental.kingspan.pl/
Dobrze jest najpierw upewnić się czy niezbędna jest zmiana zbiornika czy tylko odrdzewienie go. Zbiornik możemy wyczyścić samemu bądź zlecić to specjalnej firmie. Gdy jednak wierzymy w swoje umiejętności musimy najpierw zabezpieczyć pomieszczenie wykonywania pracy, by nie znajdował się tam otwarty ogień. Potem przyda się pompa do paliwa dzięki której opróżnimy zbiornik. Do wyczyszczenia można wykorzystywać specjalne preparaty odrdzewiające, a później porządnie przepłukać zbiornik wodą. Po wyczyszczeniu komfort naszej jazdy zdecydowanie się poprawi. Warto jednak zwrócić również uwagę na znajdujący się w pojeździe filtr paliwowy.

Filtry do paliwa służą do filtrowania paliwa z obecnej w nim rdzy, wody lub fragmentów, które powstały w wyniku utlenienia płynu. Mają one istotny wpływ na pracę silnika jak również innych części układu paliwowego. Filtry musimy regularnie wymieniać, by można było komfortowo jeździć a także, żeby nasz samochód (zobacz więcej) wewnątrz nie ulegał uszkodzeniu. Odpowiednio dobrany filtr powinien jak najlepiej oddzielać paliwo od innych cząsteczek i powinien być odporny na działanie tego płynu. Nie może także zmieniać jego właściwości. Producenci aut określają w instrukcji co ile musimy dokonywać wymiany. Możemy kupić nowy filtr i wymienić go samodzielnie, jest to bardzo łatwe zadanie, nie wymagające szczególnych umiejętności.


Niektóre z czynności podczas renowacji pojazdu możemy wykonywać w garażowych warunkach. Istotne jest jednak, aby posiadać konieczną wiedzę na ten temat. Czasem jednak dobrze jest skorzystać z usług specjalnej firmy, która doradzi nam przykładowo jakiego typu filtr zakupić, aby nasz samochód doskonale funkcjonował.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-11 12:16:19
Tagi: producenci, olej, płyn

Nasza wyszukiwarka

Przeczytaj nowe wpisy

Kategorie serwisu

Archiwum

Ciekawe wpisy