Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Chip tuning jako możność dostosowania silnika

Takie parametry jak wartość momentu obrotowego i moc napędu mają bardzo duże znaczenie, gdyż zwiększają komfort jazdy. Chip tuning pozwala na ich podwyższenie, a to wpływa na większą rozpiętość motoru. Każdy motor spalinowy ma wyznaczoną rezerwę, jakiej rozważne zastosowanie jest realne już przy dokonaniu niedużej modyfikacji elektronicznej. Dla jakiegokolwiek właściciela samochodu, niezależnie od napędu, fachowcy wyszukają dobre wyjście.
tuning
Napisał: Phuket@photographer.net
Na podstawie: http://www.flickr.com
Producenci aut znacząco obniżają potencjał napędu poprzez elektroniczne ustawienia pracy, także regulacje programowe dla większej liczby napędów. Tymczasem, dzięki takiemu wyjściu jakim jest chip tuning, jest okazja zaadaptować motor do poszczególnych potrzeb. Przed dokonaniem każdych przemian, powinno się jednak dokonać sprawdzenia stanu skrzyni biegów i napędu, jego przebieg, oraz działanie pojedynczych części. Dopiero wtenczas przy wdrożeniu stosownych sprzętów wolno indywidualnie dostroić parametry silnika.

Więcej na ten temat -

Wpływ na chip tuning mają przede wszystkim budowa motoru, wmontowany osprzęt, w tym turbosprężarka, wtryskiwacze (demontaż wtryskiwaczy), chłodnica powietrza doładowującego, użycie skrzyni manualnej, czy automatycznej, oraz całkowity poziom techniczny i przebieg wozu.


Istotnym tokiem, obok precyzyjnej diagnostyki stanu i potencjału przeróbki silnika, jest określenie możliwego celu. Oczekiwania klientów są niezwykle różne i w większości
tuning
Napisał: Automobile Italia
Na podstawie: http://www.flickr.com
przypadków realne do realizacji przez chip tuning. Podwyższenie prędkości maksymalnej na ogół nie jest rozpatrywane jako cel sam w sobie. Podniesienie prędkości maksymalnej to równocześnie powiększenie się praktycznej prędkości obrotowej silnika. To natomiast ma kluczowy wpływ na jego żywotność. W związku z tym zdecydowanie bardziej potrzebnym efektem modyfikacji jest otrzymanie większej elastyczności i prostego toku momentu obrotowego, niż poprawienie prędkości optymalnej.Może Cię zainteresować:

Chip tuning to osobiste i dokładnepodejście do pracy napędu, ażeby pozyskać trwałe, bezpieczne rezultaty, które zadowolą posiadacza auta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-21 10:47:22
Tagi: samochód, automatyka, Tuning