Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

W jaki sposób dobierać dach do auta? Jakiego typu mamy rodzaje dachów,na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania?

Belki bazowe są podstawą właściwie każdego zestawu, i to czy chcemy wziąć pod uwagę bagażniki narciarskie, rowerowe, czy pojemne boxy bagażowe. Znaczny wybór w gwarancji bagażników bazowych umożliwia dobieranie belek, które będą dostosowane do tematu transportowanego ładunku i ogólnej estetyki. Pewien czas temu kwestia bagażników, które zostały mocowane do samochodu prezentowała się dość prosto, gdyż sposób montowaniu był zunifikowany.

bagaznik dachowy
Napisał: pirhan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bagażniki ostały umocowane do tak zwanej rynienki. Obecnie, na tyle rozmaita jest karoseria aut, a także punkty montażowe bagażników, że dobro bagażnika jest bardziej zawiły. Mniejsze są także szanse dobrania jednego bagażnika do wielu aut. Jakie mamy typt? Dachy standardowe, które nie mają pochodzących z fabryki punktów montażowych. Wybrani posiadają pomysły, żeby robić dziury w karoserii, gdy brakuje właściwych punktów. To niewłaściwy wybór, lepiej stosować rozwiązania niewymagające wcześniejszego przygotowania. Łapy bagażnika więc przytwierdzane są na krawędzi dachu auta, między szybą a dachem. Sprawdź informacje o belkach dachowych Radzi się, aby zamontowanie belek odbył się w sprawdzonym punkcie, tam skorzystamy e specjalistycznej pomocy, a belki dachowe, które wybraliśmy będą doskonale pasować. Kolejny rodzaj to dachy z wcześniej przygotowanymi elementami zamontowania bagażnika.

Jeśli szukasz uzupełniających wiadomości na opisywany w tym miejscu problem, to zapewne odnajdziesz więcej pod linkiem (https://www.hurtopony.pl/ciezarowe.html)!

Wytwórca auta zdał sobie sprawę, gdzie mają być rozlokowane te punkty dachu samochodu. czasem te punkty ukryte są w dachu auta, w niektórych przypadkach należy zastosować znacznej ingerencji w karoserii. Inny rodzaj to dachy mające relingi standardowe a także zintegrowane.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to odwiedź odnośnik (https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-shiny-garage-fruit-1l,3,3584,2703) a tam czekają na Ciebie informacje godne zainteresowania. Sprawdź je - będziesz niezwykle zadowolony.

Do samochodów, jakie można wyposażyć w relingi dachowe trzeba stosować także inne elementy montażowe bagażnika, w zależności od typu relingu. W pierwszej sytuacji mowa jest o tradycyjnych relingach z wyraźnym prześwitem pomiędzy relingiem a dachem.Więcej informacji o chlapaczach
Są jednak również rozwiązania dla relingów bardziej masywnych o przekroju eliptycznym, okrągłym lub odmiennym, niż trójkątny. Są także bagażniki zamontowane na tak zwanych relingach o charakterze zintegrowanym, w których nie zastosowano prześwitu między relingiem a dachem. Musimy wówczas stosować odpowiednio wybraną stopę, która odpowiada odpowiedniemu dla każdego modelu auta, profilowi relingów. Nie zapominajmy, żeby zazwyczaj nabywać takie rzeczy w sprawdzonych sklepach, z innym asortymentem, jak przykładowo chlapacze. Dodatkowe źródła

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-29 11:53:25
Tagi: bagażniki, relingi, rynienki