Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

W jaki sposób dbać o samochód, by wyglądał jak nowy? Wiedzieć trzeba o paru rzeczach

Dzięki sporej dostępności do środków pielęgnujących samochody nasze auto jesteśmy w stanie utrzymywać w dobrej formie przez całkiem długi czas.
Sama woda nie wystarczy, by pozbyć się z wszelkich zanieczyszczeń. Wyjście jest jednak banalne, ponieważ potrzeba użyć jedynie szampon. Wyczyszczony już lakier do tego warto zabezpieczać, do takich zabiegów stworzone są różnego rodzaju woski, jakie robią błyszczącą warstwę ochronną.

Jeśli omawiany wątek nieprawdopodobnie Ci pasuje, to aby zyskać kolejne dane na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty (http://hurtopony.pl/opony-debica.html) i wejdź tu.

Niektóre z nich są proste w użyciu, ponieważ po umyciu pojazdu szamponem trzeba po prostu spłukać go rozpuszczonym w wodzie woskiem. Świetne car spa zapewniają jednak środki do różnych części pojazdu. Osobną grupę stanowią środki, które nadają się do regeneracji powierzchni pokrytych lakierem.Chevrolet
Napisał: Chevrolet
Na podstawie: Chevrolet
Są to mleczka oraz pasty do polerowania, dzięki nim możemy usunąć płytkie zarysowania i to nie tylko z lakieru, ale również z powierzchni szyb. Pośród kosmetyków do pielęgnacji samochodu nie brakuje środków do pielęgnacji felg. Są także środki, które potrafią powierzchniom opon dać bardziej zadbany wygląd. Oferta środków chemicznych do czyszczenia wnętrza odnosi się przede wszystkim do wykładzin dywanowych, tapicerki materiałowej, a także tapicerki skórzanej. Są to często preparaty takie jak płyny i pianki.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to śmiało kliknij także ten link. Inne tego typu informacje przeczytasz również tutaj dywaniki samochodowe.

Istnieją także specjalne ścierki do zmywania brudu, jakie można zastosować bez niepotrzebnej obawy, i to na wszystkie powierzchnie w aucie. W przypadku tapicerki ze skóry sporo istniejących środków prócz właściwości czyszczących posiada też możliwości konserwujące i regenerujące.

Zobacz również:

Środki używane do czyszczenia deski rozdzielczej (kokpitu) pielęgnują jak i przywracają powierzchniom utracony połysk. Mają też działanie antystatyczne, co powoduje, że nie pozwalają na przywieranie cząstek kurzu. Inną grupą środków do czyszczenia oraz zabezpieczenia powierzchni auta są różne powłoki, według niektórych najlepsza jest powłoka kwarcowa. Takie powłoki są najbardziej trwałe oraz najbardziej odporne, doskonale chronią poszczególne fragmenty samochodu. Takie nawierzchnie mają trwałość nawet dwa lata, dlatego też możemy się spodziewać, że nasz pojazd będzie lśniący jak i będzie odporny na brud przez długi okres - klik klik.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-29 12:33:34
Tagi: samochód, preparaty, zabezpieczenia