Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

December 2015 archive

Lecisz na wakacje? Zostaw auto na parkingu koło lotniska

podziemny oarking samochodowy
Napisał: Wolfgang Lonien
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wakacje za granicą są marzeniem wielu osób. Jeżeli ty także zamierzasz wybrać się na wypoczynek do ciepłego kraju, na pewno wybierzesz lot samolotem, jaki jest dużo bardziej wygodny aniżeli długa i męcząca jazda autobusem. Nie każdy jest mieszkańcem miasta, w jakim mieści się lotnisko, więc w jakiś sposób musi dotrzeć na samolot. Najprościej jest jechać swoim samochodem, lecz nie zawsze orientujemy się, gdzie moglibyśmy zostawić swój pojazd, by bezpiecznie doczekał naszego powrotu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-28 12:09:52
Tagi: Auto, samochód, lotnisko, podróże, parkingi

Zalety i minusy przeprowadzania się. Najważniejszy jest dobry początek.

transport przeprowadzki - Wrocław
Napisał: Sunset Removals
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przeprowadzki – jedni je lubią, inni nienawidzą. Jedni uwielbiają się przemieszczać, przenosić, pakować rzeczy, inni lubią stagnację. Czasami jednak przeprowadzenie się jest konieczne i chociaż statystyki wskazują, że jest dość wysoko na linii życiowych sytuacji stresowych, bywa iż najzwyczajniej w świecie nie ma innego, najlepszego wybrnięcia z sytuacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 15:37:52
Tagi: mieszkania, przeprowadzka, kartony, pudła

Jakim zajęciom i wyzwaniom musi każdego dnia stawiać czoła ten początkujący, jak i wykwalifikowany mechanik samochodowy

opona
Napisał: Adam Gaeth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praca w warsztacie mechaniki pojazdów samochodowych należy, wbrew obiegowym opiniom, do twórczych zajęć: zawsze spieszący się usługobiorcy przyjeżdżają swoimi albo służbowymi samochodami, a mechanicy muszą zdiagnozować usterkę, a potem ją usunąć. Niekiedy już sam współwłaściciel wozu informuje o kłopotach z silnikiem czy układem kierowniczym, a czasem pracownicy warsztatu są zmuszeni samodzielnie znaleźć przyczynę, dla przykładu wadliwie działającej klimatyzacji. Jedno pozostaje natomiast pewne: naprawa samochodów obejmuje wiele różnych czynności i choć supernowoczesne maszyny znacznie upraszczają ich wykonanie, to absolutnie nic nie może zastąpić ludzkiej pomysłowości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 11:01:52
Tagi: samochód, wulkanizacja, autoserwis

Nauka kierowania autem – o czym trzeba w pierwszej kolejności pamiętać, jeżeli chce się być świetnym kierowcą?

samochód
Napisał: Michel Curi, Jr., MBA
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie bardzo dużo osób ma prawo jazdy. Z jakiego powodu? Poruszanie się samochodem jest komfortowym rozwiązaniem, gdyż umożliwia błyskawiczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy jest ogromna ilość samochodów na państwowych ulicach. Kurs prawa jazdy to duże wyzwanie, gdyż trzeba opanować podstawy teoretyczne oraz odbyć kurs praktyczny, który naucza określonych umiejętności, między innymi reagowania podczas niebezpiecznych sytuacji. O czym trzeba pamiętać zaczynając kursy prawa jazdy? Które zagadnienia należy mieć przede wszystkim na uwadze dla własnego bezpieczeństwa?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 09:55:51
Tagi: samochód, szkoła jazdy, ruch drogowy

Do czego winny być aktualnie wykorzystane repliki palnej broni?

militaria
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Najpierw koniecznie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czym są repliki ASG. Otóż są to replikami faktycznej broni palnej w skali 1:1. Zazwyczaj strzelają plastikowymi kulkami o przekroju 6 mm ewentualnie 8 mm. Choć te drugie nie są często spotykane. Kulka z tego typu broni wystrzeliwana jest z lufy za pomocą powietrza sprężonego ewentualnie innego gazu. Potrafi pokonać odległość nawet 100 metrów. Aktualnie są produkowane repliki większości produkowanej na świecie broni ostrej. Repliki ASG najczęściej dzieli się ze względu na napęd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-22 09:38:52
Tagi: zabawka, broń, Replika

W jaki sposób można współcześnie pielęgnować własny samochód, aby przez lata zachował on naprawdę zadowalający stan?

samochód
Napisał: Axion23
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samochód to jeden z elementów, jaki daje określone informacje na temat jego posiadacza. Kosztowne auto można najczęściej rozpoznać na pierwszy rzut oka, a co za tym idzie, ocenić sytuację majątkową danej osoby. Fundamentalne znaczenie ma również prezencja auta. Nawet najpiękniejszy samochód, gdy zostanie zaniedbany, nie będzie wywierał na widzach stosownego wrażenia. Nie należy się wobec tego dziwić, że współcześnie coraz większym zainteresowaniem cechują się profesjonalne usługi pielęgnacyjne, jak chociażby auto detailing, które we własnej propozycji ma dość wiele firm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-16 15:01:50
Tagi: Auto, pojazd, sprzedaż, śnieg

Certyfikat konieczny w transporcie

dźwig
Napisał: Alexandre Prévot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy chcemy pracować w jakiejś branży powinniśmy liczyć się z kosztami wstępnymi. Na początek należy odbyć szkolenie pozwalające nam w danej branży funkcjonować. Oczywiście nie każde ze stanowisk pracy wymagają jakichś specjalnych certyfikatów, czy odbycia płatnych szkoleń, ale sporo firm wymaga takich papierów potwierdzających nasze umiejętności zdobyte.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-15 13:17:49
Tagi: transport, szkolenia, egzamin, certyfikat

Krakowski serwis volkswagen

auto
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdarzają się w naszym codziennym życiu sytuacje, w czasie jakich psują się nasze pojazdy. Nie warto się tym stresować, ale od razu oddać auto w dobre ręce fachowców. Postawią oni szybko odpowiednią diagnozę, dzięki której będzie można zlikwidować przyczynę problemu. W przypadku firmy jak volkswagen części kraków może zapewnić ich wysoką jakość oraz żywotność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-11 12:58:47
Tagi: samochody, pojazdy, reflektor

Przygotuj auto do zimowej jazdy, a zatem dlaczego dobrze zmienić opony z letnich na zimowe, gdy nadchodzi jesień

jazda zimą
Napisał: Counse
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spadek temperatury w okresie jesienno-zimowym sprawia, że potrzebna jest zamiana opon z letnich na zimowe. Wyłącznie w taki sposób możemy zagwarantować kołom odpowiednią przyczepność do jezdni dostosowaną do warunków atmosferycznych, a kierowcy i jego pasażerom – bezpieczeństwo.Opona letnia i zimowa – centralne różnice. Opony na zimę są zbudowane odrobinę inaczej niż ich odpowiednik na ciepłe miesiące.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 15:36:46
Tagi: bieżnik, przyczepność, zima, temperatura

Pragniesz, aby twój samochód stał się nietypowy? Zobacz, jak możesz go zmienić

folia
Napisał: Den Braven
Na podstawie: Den Braven
Kiedy stworzono pierwszy samochód, świat wiedział, że nastąpiła ogromna zmiana, iż ta maszyna zawładnie sercami. W obecnych czasach świat motoryzacji jest wielki, niezwykle dochodowy i nieustannie się rozwija. Samochody są modernizowane, a także tworzone w nowych wersjach. Świat gna do przodu, a wraz z nim motoryzacyjne marzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 15:20:47
Tagi: samochód, motoryzacja, felgi

Odpowiedni serwis samochodowy w twojej miejscowości a także samodzielna wymiana zepsutych części

Auto
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samochody tak jak i inne pojazdy a także urządzenia czasem ulegają uszkodzeniu. Niepoprawna jazda czy też warunki na drodze mogą sprawić, że części będą szybciej się zużywały. Czasami wizyta w serwisie samochodowym będzie niezbędna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 14:10:47
Tagi: samochody, części, części do samochodów, oryginalne części

Chip tuning znacznie częściej będzie wykonywany - co warto wiedzieć na jego temat?

samochód terenowy
Napisał: TATA
Na podstawie: Marubeni Motors Poland
Możemy zmienić moc silnika

Musimy wiedzieć, że czasem możemy nanieść niewielkie zmiany w samochodzie, z tego powodu będzie on przemieszczał się szybciej, będzie się piękniej prezentował, a do tego jeszcze będziemy bardziej zadowoleni z możliwości, które uda mu się uzyskać. Istotne tutaj będzie to, żeby tego typu zmienne przeprowadzać w dobrze do tego przystosowanym warsztacie, tak aby nic nie zepsuć, a rzeczywiście polepszyć możliwości naszego pojazdu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 14:00:47

Amerykańskie wozy i ich spore wartości

auto
Napisał: Sids1
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że amerykańskie samochody mają niemało licznych zalet. Są uznawane za znacznie lepsze niż wozy europejskie, multum ludzi ochoczo je kupuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 14:45:46
Tagi: marki, auta, parametry, salony

Jak techniczne dyscypliny naukowe, takie jak inżynieria maszyn czy elektronika, ułatwiają wytwarzanie produktów żywnościowych

mechanizm
Napisał: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Korzenie rewolucji przemysłowej sięgają XVIII wieku, kiedy produkcja różnych produktów trafiła do fabryk, a ręce rzemieślnika zastąpiły wpierw maszyny parowe, a potem elektryczne. Postęp ma tak swoich adwersarzy, jak i entuzjastów. Nie inaczej było i w tym przypadku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 08:10:46
Tagi: maszyny, technika, surowce, towary

Wiele usterek mechanicznych powinniśmy naprawić…

narzędzia
Napisał: eclecctica
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy zaistnieją jakiekolwiek kłopoty wiążące się ze sprawami mechanicznymi wtedy należy skorzystać z właściwych narzędzi. Poza tym, że wiemy jak jak jakąś rzecz naprawić powinniśmy mieć, czym to zrobić. Dlatego niezbędne są w tego typu momentach narzędzia gedore.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-07 08:56:45
Tagi: narzędzia, klucze, ołówek, mechanicy

Zabawka dostosowana do wieku potomka

klocki
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszymi zabawkami maleńkich dzieci są barwne grzechotki, barwne przytwierdzone do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką i gryzaczki. Po okresie grzechotek oraz karuzel nadchodzi czas na kupno zabawek edukacyjnych, które zamiast samej uciechy z zabawy zaczynają kształcić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-04 14:17:49
Tagi: zabawa, piłka, Rysowanie, maluchy

Alarm rowerowy ma sposobność nas ogromnie uspokoić

alarm rowerowy
Napisał: Federation European Cyclists'
Na podstawie: http://www.flickr.com
Alarm rowerowy okazuje się być w atrakcyjnej cenie

Lubimy jeździć rowerem, ochoczo jedziemy nim do pracy czy na sprawunki, ale potem calutki czas się zastanawiamy, czy nikt go nam nie zabrał oraz czy łańcuch który zastosowaliśmy do jego przypięcia jest dosyć solidny?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-04 14:04:45
Tagi: bezpieczeństwo, pieniądze, rozwiązanie, niebezpieczeństwo