Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

December 2015 archive

Lecisz na wakacje? Zostaw auto na parkingu koło lotniska

podziemny oarking samochodowy
Napisał: Wolfgang Lonien
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wakacje zagraniczne są marzeniem wielu ludzi. Jeśli ty również zamierzasz wybrać się na wypoczynek do cieplejszych kraju, z pewnością wybierzesz przelot samolotem, jaki jest znacznie bardziej komfortowy niż długa i męcząca jazda autobusem. Nie każdy mieszka w mieście, w jakim znajduje się lotnisko, toteż w jakiś sposób musi dostać się na samolot. Najprościej jest pojechać swoim autem, ale nie zawsze orientujemy się, gdzie moglibyśmy zostawić swój pojazd, aby bezpiecznie zaczekał na nasz powrót.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-28 12:09:52
Tagi: samochód, Auto, lotnisko, podróże, parkingi

Zalety i minusy przeprowadzania się. Najważniejszy jest dobry początek.

transport przeprowadzki - Wrocław
Napisał: Sunset Removals
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przeprowadzanie się – jedni to uwielbiają, inni nienawidzą. Jedni uwielbiają się przemieszczać, zmieniać otoczenie, przeglądać rzeczy, inni lubią stagnację. Czasami jednak przeprowadzenie się to konieczność i chociaż słupki pokazują, iż plasuje się dość wysoko na skali życiowych sytuacji powodujących stres, bywa że najzwyczajniej w świecie nie ma innego, najlepszego rozwiązania sytuacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 15:37:52
Tagi: mieszkania, przeprowadzka, kartony, pudła

Jakim zajęciom i wyzwaniom musi każdego dnia stawiać czoła ten początkujący, jak i wykwalifikowany mechanik samochodowy

opona
Napisał: Adam Gaeth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praca w zakładzie mechaniki pojazdowej należy, wbrew obiegowym opiniom, do kreatywnych zajęć: zawsze spieszący się klienci przyjeżdżają swoimi lub służbowymi autami, a mechanicy mają za zadanie zlokalizować usterkę, a później ją usunąć. Czasem już sam kierowca informuje o kłopotach z silnikiem czy zawieszeniem, a czasem pracownicy autoserwisu muszą samodzielnie znaleźć przyczynę, przykładowo wadliwie działającej klimy. Jedno jest jednak pewne: naprawa samochodów obejmuje wiele najróżniejszych czynności i chociaż nowoczesne maszyny w znacznym stopniu upraszczają ich wykonanie, to zupełnie nic nie może zastąpić ludzkiej inwencji twórczej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 11:01:52
Tagi: samochód, wulkanizacja, autoserwis

Nauka kierowania autem – o czym trzeba w pierwszej kolejności pamiętać, jeżeli chce się być świetnym kierowcą?

samochód
Napisał: Michel Curi, Jr., MBA
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie dosyć dużo osób ma prawo jazdy. Czemu? Poruszanie się samochodem jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia błyskawiczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy jest duża ilość samochodów na polskich ulicach. Kurs prawa jazdy to ogromne wyzwanie, gdyż trzeba opanować podstawy teoretyczne oraz odbyć kurs praktyczny, który naucza konkretnych umiejętności, na przykład reagowania podczas zagrażających sytuacji. O czym trzeba pamiętać rozpoczynając kursy prawa jazdy? Które zagadnienia należy mieć koniecznie na uwadze dla własnego bezpieczeństwa?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 09:55:51
Tagi: samochód, ruch drogowy, szkoła jazdy

Do czego winny być aktualnie wykorzystane repliki palnej broni?

militaria
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Najpierw koniecznie trzeba sobie udzielić odpowiedzi na pytanie, czym są repliki ASG. Otóż są to replikami prawdziwej palnej broni w skali 1:1. Zazwyczaj strzelają plastikowymi kulkami o średnicy 6 mm lub 8 mm. Chociaż te drugie są rzadziej spotykane. Kulka z tego typu broni wystrzeliwana jest z lufy za pośrednictwem powietrza sprężonego bądź innego gazu. Jest w stanie pokonać odległość nawet stu metrów. Współcześnie są produkowane repliki większości produkowanej na świecie ostrej broni. Repliki ASG zwykle dzieli się z uwagi na napęd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-22 09:38:52
Tagi: broń, zabawka, Replika

W jaki sposób można współcześnie pielęgnować własny samochód, aby przez lata zachował on naprawdę zadowalający stan?

samochód
Napisał: Axion23
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samochód to jeden z elementów, jaki gwarantuje wyraźne informacje na temat jego właściciela. Kosztowne auto można z reguły rozpoznać na pierwszy rzut oka, a co za tym idzie, ocenić sytuację finansową danej osoby. Ogromne znaczenie ma również prezencja auta. Nawet najatrakcyjniejszy samochód, jeśli zostanie zaniedbany, nie będzie wywierał na widzach odpowiedniego wrażenia. Nie należy się więc dziwić, że współcześnie coraz większym zainteresowaniem wyróżniają się specjalistyczne usługi pielęgnacyjne, jak chociażby auto detailing, które w swojej propozycji posiada dosyć wiele firm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-16 15:01:50
Tagi: śnieg, Auto, sprzedaż, pojazd

Certyfikat konieczny w transporcie

dźwig
Napisał: Alexandre Prévot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy mamy zamiar pracować w jakiejkolwiek branży powinniśmy pamiętać o wkładzie własnym. Na początek trzeba przejść przez szkolenie, które pozwoli nam w danej branży funkcjonować. Oczywiście nie każde ze stanowisk pracy wymaga jakichś specjalnych certyfikatów, czy przejścia kosztownych szkoleń, ale dużo firm wymaga takich papierów potwierdzających nasze umiejętności zdobyte.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-15 13:17:49
Tagi: szkolenia, transport, egzamin, certyfikat

Krakowski serwis volkswagen

auto
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
W życiu mają miejsce momenty, podczas których różnym awariom ulegają nasze pojazdy. Nie musimy się tym stresować, jednak od razu oddać auto we właściwe ręce ekspertów. Postawią oni szybko odpowiednią diagnozę, dzięki której będzie można pozbyć się problemu. W przypadku firmy jak volkswagen części kraków zapewnia ich znakomitą jakość czy żywotność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-11 12:58:47
Tagi: samochody, pojazdy, reflektor

Przygotuj auto do zimowej jazdy, a zatem dlaczego dobrze zmienić opony z letnich na zimowe, gdy nadchodzi jesień

jazda zimą
Napisał: Counse
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spadek temperatury w okresie jesienno-zimowym powoduje, iż wymagana jest zamiana opon z letnich na zimowe. Tylko w ten sposób możemy zapewnić kołom właściwą przyczepność do jezdni dostosowaną do warunków atmosferycznych, a kierowcy oraz jego pasażerom – bezpieczeństwo.Opona letnia oraz na zimę – fundamentalne różnice. Opony zimowe są zbudowane odrobinę inaczej niż ich odpowiednik na cieplejsze miesiące.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 15:36:46
Tagi: zima, temperatura, przyczepność, bieżnik

Pragniesz, aby twój samochód stał się nietypowy? Zobacz, jak możesz go zmienić

folia
Napisał: Den Braven
Na podstawie: Den Braven
Kiedy skonstruowano pierwowzór samochodu, wszyscy wiedzieli, że nastąpiła wielka zmiana, iż ta maszyna zawładnie sercami. Aktualnie świat motoryzacji jest wielki, bardzo dochodowy i nadal rośnie w siłę. Samochody są modernizowane, jak również konstruowane w futurystycznych wersjach. Świat gna przed siebie, a razem z nim motoryzacyjne pragnienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 15:20:47
Tagi: samochód, motoryzacja, felgi

Odpowiedni serwis samochodowy w twojej miejscowości a także samodzielna wymiana zepsutych części

Auto
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samochody tak jak i pozostałe pojazdy a także urządzenia czasem ulegają uszkodzeniu. Niepoprawna jazda bądź warunki na drodze mogą sprawić, że części będą prędzej się zużywały. Czasami wizyta w warsztacie samochodowym jest niezbędna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 14:10:47
Tagi: samochody, części, części do samochodów, oryginalne części

Chip tuning znacznie częściej będzie wykonywany - co warto wiedzieć na jego temat?

samochód terenowy
Napisał: TATA
Na podstawie: Marubeni Motors Poland
Mamy okazję odmienić moc silnika

Musimy zaznaczyć, że czasem możemy nanosić małe zmiany w samochodzie, z tego powodu będzie on jechał szybciej, będzie się lepiej prezentował, a do tego jeszcze będziemy mocniej usatysfakcjonowani z osiągów, które uda mu się zyskać. Ważne tutaj będzie to, by tego typu zmienne przeprowadzać w właściwie do tego przygotowanym warsztacie, tak by nic nie zepsuć, a rzeczywiście poprawić osiągi naszego pojazdu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 14:00:47

Amerykańskie wozy i ich spore wartości

auto
Napisał: Sids1
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, iż amerykańskie samochody posiadają dużo licznych wartości. Są uznawane za sporo lepsze aniżeli samochody europejskie, multum osób chętnie je kupuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 14:45:46
Tagi: marki, auta, parametry, salony

Jak techniczne dyscypliny naukowe, takie jak inżynieria maszyn czy elektronika, ułatwiają wytwarzanie produktów żywnościowych

mechanizm
Napisał: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Korzenie rewolucji przemysłowej sięgają XVIII wieku, kiedy produkcja różnych produktów trafiła do fabryk, a ręce rzemieślnika zastąpiły wpierw maszyny parowe, a potem elektryczne. Postęp ma tak swoich adwersarzy, jak i entuzjastów. Nie inaczej było i w tym przypadku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 08:10:46
Tagi: maszyny, technika, surowce, towary

Wiele usterek mechanicznych powinniśmy naprawić…

narzędzia
Napisał: eclecctica
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli są jakiekolwiek problemy związane ze sprawami mechanicznymi wtedy należy użyć właściwych narzędzi. Poza tym, że wiemy jak jak jakąś rzecz naprawić powinniśmy mieć, czym to zrobić. Dlatego konieczne są w tego typu momentach narzędzia gedore.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-07 08:56:45
Tagi: narzędzia, klucze, ołówek, mechanicy

Zabawka dostosowana do wieku potomka

klocki
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszymi zabawkami maleńkich dzieciaczków są wielobarwne grzechotki, wielobarwne przymocowane do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką jak też gryzaki. Po okresie grzechotek i karuzel przychodzi czas na kupno zabawek edukacyjnych, jakie zamiast samej radości z zabawy poczynają nauczać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-04 14:17:49
Tagi: zabawa, piłka, Rysowanie, maluchy

Alarm rowerowy ma sposobność nas ogromnie uspokoić

alarm rowerowy
Napisał: Federation European Cyclists'
Na podstawie: http://www.flickr.com
Alarm rowerowy okazuje się być w korzystnej kwocie

Kochamy jeździć rowerem, chętnie jedziemy nim do roboty czy na zakupy, ale potem cały czas się zastanawiamy, czy nikt go nam nie ukradł i czy łańcuch który zastosowaliśmy do jego przypięcia jest dosyć solidny?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-04 14:04:45
Tagi: pieniądze, bezpieczeństwo, rozwiązanie, niebezpieczeństwo