Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

December 2015 archive

Lecisz na wakacje? Zostaw auto na parkingu koło lotniska

podziemny oarking samochodowy
Napisał: Wolfgang Lonien
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wakacje za granicą są marzeniem wielu ludzi. Jeśli ty również masz w planach jechać na wypoczynek do cieplejszych kraju, z pewnością zdecydujesz się na przelot samolotem, jaki jest o wiele bardziej komfortowy niż długa i męcząca jazda autobusem. Nie każdy jest mieszkańcem miasta, w którym umiejscowione jest lotnisko, dlatego w jakiś sposób musi dostać się na samolot. Najprościej jest jechać swoim pojazdem, ale nie zawsze mamy rozeznanie, gdzie moglibyśmy zostawić swój pojazd, aby bezpiecznie zaczekał na nasz powrót.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-28 12:09:52
Tagi: samochód, Auto, lotnisko, podróże, parkingi

Zalety i minusy przeprowadzania się. Najważniejszy jest dobry początek.

transport przeprowadzki - Wrocław
Napisał: Sunset Removals
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przeprowadzanie się – jedni to uwielbiają, inni nienawidzą. Jedni uwielbiają się przemieszczać, zmieniać otoczenie, przeglądać rzeczy, inni lubią stagnację. Czasami jednak przeprowadzenie się to konieczność i chociaż słupki pokazują, iż plasuje się dość wysoko na skali życiowych sytuacji powodujących stres, bywa że najzwyczajniej w świecie nie ma innego, najlepszego rozwiązania sytuacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 15:37:52
Tagi: mieszkania, przeprowadzka, kartony, pudła

Jakim zajęciom i wyzwaniom musi każdego dnia stawiać czoła ten początkujący, jak i wykwalifikowany mechanik samochodowy

opona
Napisał: Adam Gaeth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praca w warsztacie mechaniki pojazdów samochodowych należy, wbrew obiegowym opiniom, do kreatywnych zajęć: wiecznie spieszący się klienci przyjeżdżają swoimi bądź służbowymi samochodami, a mechanicy muszą zdiagnozować usterkę, a później ją usunąć. Niekiedy już sam współwłaściciel wozu informuje o kłopotach z świecami zapłonowymi czy zawieszeniem, a niekiedy pracownicy warsztatu są zmuszeni samodzielnie znaleźć przyczynę, dla przykładu wadliwie działającej klimy. Jedno pozostaje jednak pewne: naprawa samochodów obejmuje wiele różnych zadań i pomimo tego że supernowoczesne urządzenia w znacznym stopniu upraszczają ich wykonanie, to absolutnie nic nie może zastąpić ludzkiej inwencji twórczej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 11:01:52
Tagi: samochód, wulkanizacja, autoserwis

Nauka kierowania autem – o czym trzeba w pierwszej kolejności pamiętać, jeżeli chce się być świetnym kierowcą?

samochód
Napisał: Michel Curi, Jr., MBA
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiaj dosyć wiele osób posiada prawo jazdy. Z jakiego względu? Poruszanie się autem jest komfortowym rozwiązaniem, gdyż pozwala na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Oczywistą konsekwencją tego stanu rzeczy jest duża ilość samochodów na państwowych ulicach. Kurs prawa jazdy to duże wyzwanie, jako że trzeba opanować informacje teoretyczne oraz odbyć kurs praktyczny, który naucza określonych umiejętności, między innymi reagowania podczas zagrażających sytuacji. O czym trzeba pamiętać rozpoczynając kursy prawa jazdy? Które zagadnienia należy wziąć koniecznie pod uwagę dla własnego bezpieczeństwa?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 09:55:51
Tagi: samochód, ruch drogowy, szkoła jazdy

Do czego winny być aktualnie wykorzystane repliki palnej broni?

militaria
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Najpierw koniecznie trzeba sobie udzielić odpowiedzi na pytanie, czym są repliki ASG. Otóż są to replikami prawdziwej palnej broni w skali 1:1. Zazwyczaj strzelają plastikowymi kulkami o średnicy 6 mm lub 8 mm. Chociaż te drugie są rzadziej spotykane. Kulka z tego typu broni wystrzeliwana jest z lufy za pośrednictwem powietrza sprężonego bądź innego gazu. Jest w stanie pokonać odległość nawet stu metrów. Współcześnie są produkowane repliki większości produkowanej na świecie ostrej broni. Repliki ASG zwykle dzieli się z uwagi na napęd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-22 09:38:52
Tagi: broń, zabawka, Replika

W jaki sposób można współcześnie pielęgnować własny samochód, aby przez lata zachował on naprawdę zadowalający stan?

samochód
Napisał: Axion23
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samochód to jeden z elementów, jaki gwarantuje wyraźne informacje na temat jego właściciela. Kosztowne auto można z reguły rozpoznać na pierwszy rzut oka, a co za tym idzie, ocenić sytuację finansową danej osoby. Ogromne znaczenie ma również prezencja auta. Nawet najatrakcyjniejszy samochód, jeśli zostanie zaniedbany, nie będzie wywierał na widzach odpowiedniego wrażenia. Nie należy się więc dziwić, że współcześnie coraz większym zainteresowaniem wyróżniają się specjalistyczne usługi pielęgnacyjne, jak chociażby auto detailing, które w swojej propozycji posiada dosyć wiele firm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-16 15:01:50
Tagi: śnieg, Auto, sprzedaż, pojazd

Certyfikat konieczny w transporcie

dźwig
Napisał: Alexandre Prévot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy mamy ochotę pracować w jakiejś branży musimy nie zapominać o kosztach. Na początek należy zrobić szkolenie pozwalające nam w konkretnej branży funkcjonować. Oczywiście nie wszystkie stanowiska pracy wymaga jakichś specjalnych certyfikatów, czy przejścia płatnych szkoleń, ale sporo firm wymaga tego typu papierów, które potwierdzą nasze zdolności nabyte.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-15 13:17:49
Tagi: szkolenia, transport, egzamin, certyfikat

Krakowski serwis volkswagen

auto
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
W życiu mają miejsce momenty, podczas których różnym awariom ulegają nasze pojazdy. Nie musimy się tym stresować, jednak od razu oddać auto we właściwe ręce ekspertów. Postawią oni szybko odpowiednią diagnozę, dzięki której będzie można pozbyć się problemu. W przypadku firmy jak volkswagen części kraków zapewnia ich znakomitą jakość czy żywotność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-11 12:58:47
Tagi: samochody, pojazdy, reflektor

Przygotuj auto do zimowej jazdy, a zatem dlaczego dobrze zmienić opony z letnich na zimowe, gdy nadchodzi jesień

jazda zimą
Napisał: Counse
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spadek temperatur w okresie jesienno-zimowym jest przyczyną tego, że niezbędna jest wymiana opon z letnich na zimowe. Wyłącznie w ten sposób można zagwarantować kołom odpowiednią przyczepność do jezdni dostosowaną do warunków atmosferycznych, a kierowcy i jego pasażerom – bezpieczeństwo.Opona letnia i na zimę – nadrzędne różnice. Opony zimowe są zbudowane nieco inaczej niż ich odpowiednik na letnie i wiosenne miesiące.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 15:36:46
Tagi: zima, temperatura, przyczepność, bieżnik

Pragniesz, aby twój samochód stał się nietypowy? Zobacz, jak możesz go zmienić

folia
Napisał: Den Braven
Na podstawie: Den Braven
Kiedy skonstruowano pierwowzór samochodu, świat wiedział, iż nastąpiła ogromna zmiana, że ta maszyna zawładnie sercami. W dzisiejszych czasach świat motoryzacji jest potężny, bardzo dochodowy i nadal rośnie w siłę. Auta są modernizowane, jak również tworzone w futurystycznych wersjach. Świat pędzi przed siebie, a wraz z nim motoryzacyjne marzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 15:20:47
Tagi: samochód, motoryzacja, felgi

Odpowiedni serwis samochodowy w twojej miejscowości a także samodzielna wymiana zepsutych części

Auto
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samochody tak jak i inne pojazdy jak również urządzenia czasem ulegają uszkodzeniu. Nieprawidłowa jazda czy też warunki drogowe mogą sprawiać, że części będą prędzej się zużywały. Czasem wizyta w serwisie samochodowym będzie nieunikniona.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 14:10:47
Tagi: samochody, części, części do samochodów, oryginalne części

Chip tuning znacznie częściej będzie wykonywany - co warto wiedzieć na jego temat?

samochód terenowy
Napisał: TATA
Na podstawie: Marubeni Motors Poland
Mamy okazję odmienić moc silnika

Musimy zaznaczyć, że czasem możemy nanosić małe zmiany w samochodzie, z tego powodu będzie on jechał szybciej, będzie się lepiej prezentował, a do tego jeszcze będziemy mocniej usatysfakcjonowani z osiągów, które uda mu się zyskać. Ważne tutaj będzie to, by tego typu zmienne przeprowadzać w właściwie do tego przygotowanym warsztacie, tak by nic nie zepsuć, a rzeczywiście poprawić osiągi naszego pojazdu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 14:00:47

Amerykańskie wozy i ich spore wartości

auto
Napisał: Sids1
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, iż amerykańskie samochody posiadają dużo licznych wartości. Są uznawane za sporo lepsze aniżeli samochody europejskie, multum osób chętnie je kupuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 14:45:46
Tagi: marki, auta, parametry, salony

Jak techniczne dyscypliny naukowe, takie jak inżynieria maszyn czy elektronika, ułatwiają wytwarzanie produktów żywnościowych

mechanizm
Napisał: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Korzenie rewolucji przemysłowej sięgają XVIII wieku, kiedy produkcja różnych produktów trafiła do fabryk, a ręce rzemieślnika zastąpiły wpierw maszyny parowe, a potem elektryczne. Postęp ma tak swoich adwersarzy, jak i entuzjastów. Nie inaczej było i w tym przypadku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 08:10:46
Tagi: maszyny, technika, surowce, towary

Wiele usterek mechanicznych powinniśmy naprawić…

narzędzia
Napisał: eclecctica
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli zaistnieją jakieś kłopoty wiążące się z mechaniką wtedy trzeba skorzystać z odpowiednich narzędzi. Poza tym, że wiemy jak coś naprawić powinniśmy mieć, czym to zrobić. Tak, więc konieczne są w takich sytuacjach narzędzia gedore.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-07 08:56:45
Tagi: narzędzia, klucze, ołówek, mechanicy

Zabawka dostosowana do wieku potomka

klocki
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszymi zabawkami maleńkich dzieciaczków są wielobarwne grzechotki, wielobarwne przymocowane do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką jak też gryzaki. Po okresie grzechotek i karuzel przychodzi czas na kupno zabawek edukacyjnych, jakie zamiast samej radości z zabawy poczynają nauczać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-04 14:17:49
Tagi: zabawa, piłka, Rysowanie, maluchy

Alarm rowerowy ma sposobność nas ogromnie uspokoić

alarm rowerowy
Napisał: Federation European Cyclists'
Na podstawie: http://www.flickr.com
Alarm rowerowy okazuje się być w korzystnej kwocie

Kochamy jeździć rowerem, chętnie jedziemy nim do roboty czy na zakupy, ale potem cały czas się zastanawiamy, czy nikt go nam nie ukradł i czy łańcuch który zastosowaliśmy do jego przypięcia jest dosyć solidny?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-04 14:04:45
Tagi: pieniądze, bezpieczeństwo, rozwiązanie, niebezpieczeństwo