Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

December 2015 archive

Lecisz na wakacje? Zostaw auto na parkingu koło lotniska

podziemny oarking samochodowy
Napisał: Wolfgang Lonien
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wakacje zagraniczne są marzeniem wielu osób. Jeśli ty także masz plan jechać na wypoczynek nad ciepłe morze, z pewnością wybierzesz lot samolotem, który jest zdecydowanie bardziej wygodny niż długa oraz męcząca jazda autobusem. Nie każdy jest mieszkańcem miasta, w jakim mieści się lotnisko, dlatego w jakiś sposób musi dotrzeć na samolot. Najłatwiej jest jechać własnym samochodem, lecz nie zawsze wiemy, gdzie moglibyśmy zaparkować swój pojazd, by bezpiecznie zaczekał na nasz powrót.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-28 12:09:52
Tagi: samochód, Auto, lotnisko, podróże, parkingi

Zalety i minusy przeprowadzania się. Najważniejszy jest dobry początek.

transport przeprowadzki - Wrocław
Napisał: Sunset Removals
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przeprowadzanie się – jedni to uwielbiają, inni nienawidzą. Są tacy, którzy uwielbiają się przemieszczać, zmieniać otoczenie, porządkować rzeczy, inni czują się pewnie, kiedy osiągną stagnację. Czasem jednak przeprowadzka to konieczność i chociaż słupki wskazują, iż plasuje się bardzo wysoko na linii życiowych sytuacji stresowych, bywa że najzwyczajniej w świecie nie ma innego, równie dobrego wybrnięcia z sytuacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 15:37:52
Tagi: mieszkania, przeprowadzka, kartony, pudła

Jakim zajęciom i wyzwaniom musi każdego dnia stawiać czoła ten początkujący, jak i wykwalifikowany mechanik samochodowy

opona
Napisał: Adam Gaeth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praca w warsztacie mechaniki pojazdów samochodowych zalicza się, wbrew pozorom, do twórczych zajęć: zabiegani klienci przyjeżdżają swoimi bądź służbowymi autami, a mechanicy muszą zidentyfikować usterkę, a następnie ją usunąć. Czasem już sam współwłaściciel wozu informuje o kłopotach z rozrusznikiem czy zawieszeniem, a niekiedy pracownicy warsztatu są zmuszeni samodzielnie znaleźć przyczynę, dla przykładu wadliwie działającej klimatyzacji. Jedno jest jednakże pewne: naprawa samochodów obejmuje dużo różnych czynności i chociaż supernowoczesne urządzenia w znacznym stopniu ułatwiają ich wykonanie, to absolutnie nic nie jest w stanie zastąpić ludzkiej kreatywności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 11:01:52
Tagi: samochód, wulkanizacja, autoserwis

Nauka kierowania autem – o czym trzeba w pierwszej kolejności pamiętać, jeżeli chce się być świetnym kierowcą?

samochód
Napisał: Michel Curi, Jr., MBA
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie bardzo dużo osób ma prawo jazdy. Dlaczego? Poruszanie się autem jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Zrozumiałą konsekwencją podobnego stanu rzeczy jest ogromna ilość samochodów na państwowych ulicach. Kurs prawa jazdy to ogromne wyzwanie, jako że trzeba opanować informacje teoretyczne oraz odbyć kurs praktyczny, który naucza określonych umiejętności, przykładowo reagowania w czasie zagrażających sytuacji. O czym trzeba pamiętać rozpoczynając kursy prawa jazdy? Jakie zagadnienia należy mieć przede wszystkim na względzie dla własnego bezpieczeństwa?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 09:55:51
Tagi: samochód, ruch drogowy, szkoła jazdy

Do czego winny być aktualnie wykorzystane repliki palnej broni?

militaria
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Najpierw koniecznie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czym są repliki ASG. Otóż są to replikami faktycznej broni palnej w skali 1:1. Zazwyczaj strzelają plastikowymi kulkami o przekroju 6 mm ewentualnie 8 mm. Choć te drugie nie są często spotykane. Kulka z tego typu broni wystrzeliwana jest z lufy za pomocą powietrza sprężonego ewentualnie innego gazu. Potrafi pokonać odległość nawet 100 metrów. Aktualnie są produkowane repliki większości produkowanej na świecie broni ostrej. Repliki ASG najczęściej dzieli się ze względu na napęd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-22 09:38:52
Tagi: zabawka, broń, Replika

W jaki sposób można współcześnie pielęgnować własny samochód, aby przez lata zachował on naprawdę zadowalający stan?

samochód
Napisał: Axion23
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samochód to jeden z elementów, który gwarantuje wyraźne informacje na temat jego posiadacza. Drogie auto można przeważnie rozpoznać na pierwszy rzut oka, a w związku z tym, ocenić sytuację finansową danej osoby. Fundamentalne znaczenie ma również wygląd auta. Nawet najpiękniejszy samochód, jeśli zostanie zaniedbany, nie będzie wywierał na innych stosownego wrażenia. Nie można się z tego powodu dziwić, że dziś coraz większym zainteresowaniem wyróżniają się profesjonalne usługi pielęgnacyjne, jak chociażby auto detailing, które we własnej ofercie posiada dosyć wiele firm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-16 15:01:50
Tagi: śnieg, Auto, sprzedaż, pojazd

Certyfikat konieczny w transporcie

dźwig
Napisał: Alexandre Prévot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy chcemy zacząć pracę w jakiejś branży musimy nie zapominać o kosztach. Na początek należy zrobić szkolenie pozwalające nam w danej branży funkcjonować. Wiadomo, że nie wszystkie stanowiska pracy wymaga jakichś wyjątkowych certyfikatów, czy odbycia płatnych szkoleń, ale dużo firm wymaga tego typu papierów potwierdzających nasze umiejętności zdobyte.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-15 13:17:49
Tagi: szkolenia, transport, egzamin, certyfikat

Krakowski serwis volkswagen

auto
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdarzają się w naszym codziennym życiu sytuacje, w czasie jakich psują się nasze pojazdy. Nie warto się tym stresować, ale od razu oddać auto w dobre ręce fachowców. Postawią oni szybko odpowiednią diagnozę, dzięki której będzie można zlikwidować przyczynę problemu. W przypadku firmy jak volkswagen części kraków może zapewnić ich wysoką jakość oraz żywotność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-11 12:58:47
Tagi: samochody, pojazdy, reflektor

Przygotuj auto do zimowej jazdy, a zatem dlaczego dobrze zmienić opony z letnich na zimowe, gdy nadchodzi jesień

jazda zimą
Napisał: Counse
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spadek temperatury w okresie jesienno-zimowym sprawia, że potrzebna jest zamiana opon z letnich na zimowe. Wyłącznie w taki sposób możemy zagwarantować kołom odpowiednią przyczepność do jezdni dostosowaną do warunków atmosferycznych, a kierowcy i jego pasażerom – bezpieczeństwo.Opona letnia i zimowa – centralne różnice. Opony na zimę są zbudowane odrobinę inaczej niż ich odpowiednik na ciepłe miesiące.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 15:36:46
Tagi: bieżnik, przyczepność, zima, temperatura

Pragniesz, aby twój samochód stał się nietypowy? Zobacz, jak możesz go zmienić

folia
Napisał: Den Braven
Na podstawie: Den Braven
Kiedy stworzono pierwszy samochód, świat wiedział, że nastąpiła ogromna zmiana, iż ta maszyna zawładnie sercami. W obecnych czasach świat motoryzacji jest wielki, niezwykle dochodowy i nieustannie się rozwija. Samochody są modernizowane, a także tworzone w nowych wersjach. Świat gna do przodu, a wraz z nim motoryzacyjne marzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 15:20:47
Tagi: samochód, motoryzacja, felgi

Odpowiedni serwis samochodowy w twojej miejscowości a także samodzielna wymiana zepsutych części

Auto
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samochody tak jak i inne pojazdy a także urządzenia czasem ulegają uszkodzeniu. Niepoprawna jazda czy też warunki na drodze mogą sprawić, że części będą szybciej się zużywały. Czasami wizyta w serwisie samochodowym będzie niezbędna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 14:10:47
Tagi: samochody, części, części do samochodów, oryginalne części

Chip tuning znacznie częściej będzie wykonywany - co warto wiedzieć na jego temat?

samochód terenowy
Napisał: TATA
Na podstawie: Marubeni Motors Poland
Mamy możliwość przemienić moc silnika

Powinniśmy powiedzieć, że czasem możemy nanieść małe zmiany w pojeździe, przez co będzie on przemieszczał się prędzej, będzie się lepiej prezentował, a do tego jeszcze będziemy bardziej usatysfakcjonowani z osiągów, które uda mu się uzyskać. Istotne tutaj będzie to, by tego rodzaju zmiany przeprowadzać w właściwie do tego przygotowanym warsztacie, tak aby nic nie zepsuć, a rzeczywiście polepszyć możliwości naszego pojazdu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-10 14:00:47

Amerykańskie wozy i ich spore wartości

auto
Napisał: Sids1
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że amerykańskie samochody posiadają sporo licznych wartości. Są uznawane za znacznie lepsze niż wozy europejskie, niemało ludzi entuzjastycznie je kupuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 14:45:46
Tagi: marki, auta, parametry, salony

Jak techniczne dyscypliny naukowe, takie jak inżynieria maszyn czy elektronika, ułatwiają wytwarzanie produktów żywnościowych

mechanizm
Napisał: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Korzenie rewolucji przemysłowej sięgają XVIII wieku, kiedy produkcja różnych produktów trafiła do fabryk, a ręce rzemieślnika zastąpiły wpierw maszyny parowe, a potem elektryczne. Postęp ma tak swoich adwersarzy, jak i entuzjastów. Nie inaczej było i w tym przypadku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 08:10:46
Tagi: maszyny, technika, surowce, towary

Wiele usterek mechanicznych powinniśmy naprawić…

narzędzia
Napisał: eclecctica
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli mamy jakieś kłopoty związane ze sprawami mechanicznymi wtedy trzeba użyć odpowiednich narzędzi. Poza tym, że mamy wiedzę jak jak jakąś rzecz naprawić powinniśmy mieć, czym to zrobić. Dlatego potrzebne są w takiej sytuacji narzędzia gedore.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-07 08:56:45
Tagi: narzędzia, klucze, ołówek, mechanicy

Zabawka dostosowana do wieku potomka

klocki
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszymi zabawkami maleńkich dzieci są barwne grzechotki, barwne przytwierdzone do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką i gryzaczki. Po okresie grzechotek oraz karuzel nadchodzi czas na kupno zabawek edukacyjnych, które zamiast samej uciechy z zabawy zaczynają kształcić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-04 14:17:49
Tagi: zabawa, piłka, Rysowanie, maluchy

Alarm rowerowy ma sposobność nas ogromnie uspokoić

alarm rowerowy
Napisał: Federation European Cyclists'
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto posiadać alarm rowerowy

Uwielbiamy przemieszczać się rowerem, chętnie jeździmy nim do pracy czy na zakupy, ale potem calutki czas się zastanawiamy, czy nikt go nam nie zabrał i czy łańcuch który wykorzystaliśmy do jego zapięcia okazuje się być dostatecznie silny?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-04 14:04:45
Tagi: pieniądze, bezpieczeństwo, rozwiązanie, niebezpieczeństwo