Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Jakim zajęciom i wyzwaniom musi każdego dnia stawiać czoła ten początkujący, jak i wykwalifikowany mechanik samochodowy

Praca w warsztacie mechaniki pojazdowej zalicza się, wbrew pozorom, do kreatywnych zajęć: wiecznie spieszący się klienci przyjeżdżają prywatnymi lub służbowymi samochodami, a mechanicy muszą zlokalizować usterkę, a później ją usunąć. Niekiedy już sam właściciel wozu informuje o kłopotach z rozrusznikiem czy układem kierowniczym, a niekiedy pracownicy autoserwisu są zmuszeni samodzielnie znaleźć przyczynę, dla przykładu wadliwie działającej klimy. Jedno pozostaje natomiast pewne: naprawa samochodów obejmuje mnóstwo najróżniejszych zadań i choć nowoczesne maszyny w znacznym stopniu ułatwiają ich wykonanie, to kompletnie nic nie jest w stanie zastąpić ludzkiej pomysłowości.
auto
Napisał: dylanspangler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wymiana opon naturalnie nie jest nazbyt dużym wyzwaniem i nawet początkujący mechanik nie powinien mieć jakichkolwiek trudności z wymianą letnich kół bieżnikowanych na zimowe i odwrotnie. Teraz na rynku funkcjonuje dużo zakładów, które specjalizują się w takich usługach. Oprócz wspomniane wymiany oferują one też naprawę opon, wyważanie kół czy wreszcie sprzedaż wybranych produktów, np. popularnych dojazdówek. Ponadto serwisy dają taksówkarzom możliwość przechowania kół nieużywanych w danym sezonie.

Źródło artykułu -

Jak już dostrzegliśmy, każdy mechanik samochodowy obsługuje dzisiaj mniej albo bardziej skomplikowane sprzęty służące do diagnostyki. Właściwie każdy citroen czy fiat bywa wyposażony w specjalne układy, które sterują pracą np. silnika bądź chociażby wycieraczek czy bocznych lusterek. A komputer pokładowy dość często ulega awariom, a żaden taksówkarz nie może samodzielnie usunąć usterki, ponieważ tutaj wymagane jest właściwie oprogramowanie.

Czyżbyś miał chęć na więcej tekstów na opracowany tu temat? Zapraszamy więc do nowej strony - po prostu idź tutaj (http://grupadbk.com/autoryzacje/daf/) i przeloguj się do naszego portalu.

/J]Oprócz tego w autoserwisach dokonywane są roczne, a zarazem obligatoryjne przeglądy.

Jeśli prezentowany artykuł Cię zafrapował, to bez zwłoki kliknij ten link - ta treść zapewne również będzie dla Ciebie ciekawa!

Żeby kontrola była przeprowadzona w sposób rzetelny, mechanik samochodowy musi w szczegółach poznać przepisy. Tylko wtedy będzie w stanie zdecydować, czy dany pojazd może w ogóle poruszać się po lokalnych drogach czy autostradach. Być może pracownik zakładu zostanie poproszony też o wymianę płynu chłodniczego czy rozrządu. Pomimo tego że niektórzy kierowcy znają się na rzeczy i mogą wykonać sporo wymienionych czynności, to jednak brak im czasu, a nade wszystko takich udogodnień, jak przykładowo, kanału, narzędzi czy w końcu samego pomieszczenia technicznego - kliknij to.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 11:01:52
Tagi: samochód, wulkanizacja, autoserwis