Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Sprzedaż na złom pojazdu

Nawet najbardziej ukochany automobil pewnego dnia trzeba będzie przekazać na złom, by zastąpić je nowiusieńkim. Bez względu na to, czy uszkodzone auto sprzedajemy drugiej osobie fizycznej, czy decydujemy się na złomowanie pojazdów, koniecznie trzeba go wyrejestrować.

skup złomu
Sprzedaż samochodu powinno się zgłosić w wydziale komunikacji odpowiedniego urzędu miasta. Zgodnie z literą ustawy, sprzedawca ma na to 30 dni. Kierowcy często o tym zapominają. A jest parę powodów, dla których warto to uczynić.Odbiorca samochodu może nie mieć zamiaru go rejestrować, tylko rozmontować na części. A to jest w Polsce legalnie niedozwolone. Po drugie, jeśli nabywca nie przepisze na siebie samochodu wtenczas dalej będziemy posiadaczem pojazdu. To może skończyć się grzywną za brak ochrony OC. Wóz, który nie nadaje się do jazdy i nie chcemy go odnawiać, poprawniej wyrejestrować. Złomowanie pojazdów jest najlepszym sposobem w przypadku, gdy uszkodzony wehikuł zaśmieca posesję, a my pragniemy gotówki. Zgodnie z prawem pojazd podlega wyrejestrowaniu na prośbę jego właściciela w pięciu przypadkach. Te przypadki to złomowanie w Stacji Demontażu Pojazdów. Druga sytuacja, to kradzież pojazdu. Trzecia przyczyna, to wywóz auta z kraju, jego sprzedaż i wpis w odrębnym państwie. Czwarta, losowa, jest wykorzystywana w wypadku, gdy konieczna jest kasacja auta, chociażby w wyniku wypadku, bądź zapalenia.ten link kluber barrierta kluber barriertaNo i piąta, czyli udokumentowanie trwałej i całkowitej utraty samochodu. Złomowanie pojazdów jest obowiązkiem wynikającym z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z użytkowania.

Zobacz ten użyteczny portal (https://francraft.com/kontakt/) - opisuje on pokrewną tematykę i na pewno także Cię zaintryguje. Nie czekaj zatem i kliknij tutaj.

Profesjonalne firmy po wszelkim owego rodzaju zabiegu, wystawiają klientowi poświadczenie. Przedsiębiorstwa te starają się, ażeby zawierana transakcja była obustronnie wartościowa.


Aby wyrejestrować pojazd, należy przekazać do urzędu dokument o tym, iż zaszło złomowanie pojazdów, nieważny dowód rejestracyjny, także kartę auta, o ile była przekazana. Wóz, czy odrębny pojazd planowany do złomowania powinien być w miarę kompletny. Ów warunek tyczy się tylko aut osobowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-04 15:59:40
Tagi: samochody, recykling, złomowanie