Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

W jaki sposób dbać o samochód by jak najdłużej prezentował się doskonale?

Każdy właściciel samochodu wie jak istotne jest by o niego zadbać. Szczególnie posiadacze nowych aut usilnie starają się ażeby długo wyglądały jak podczas zakupu. Natomiast z czasem nasz zapał maleje i chęć do zajmowania się autem jest mniejsza. Niestety siłą rzeczy widzimy już po naszym aucie jego przebieg. Z tego powodu jeżeli chcemy na dłużej zachować jego dobry stan trzeba w to włożyć dużo wysiłku. Jak zadbać o pojazd? Kwestia dbania o samochód od zewnątrz to jedno. Istotne by był czysty, a lakier dobrze gdyby był zakonserwowany warstwą wosku.

wnętrze samochodu
Napisał: SMADE|MEDIA Galleria
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przez to będzie lepiej się prezentował, ale też woda poczyni mniejsze szkody. Jednak dbanie o wnętrze pojazdu jest równie ważne.

Jeśli ciekawi Cię ten wpis, to bez wahania kliknij tu oraz zobacz ponadto inny równie zajmujący oryginalny serwis www (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/wlaczniki-myjek-techkar,2,3541).

Chodzi o systematyczne czyszczenie, by nie dopuścić do sytuacji kiedy ciężko jest usunąć długo utrzymujące się zanieczyszczenia. Warto co jakiś czas wyczyścić tapicerkę foteli. Jest dużo zakładów na rynku trudniących się tego typu usługami. Należy dobrze zabezpieczyć podłogi przed wilgocią i błotem. Z tego powodu w gorszą pogodę należy pamiętać by zastosować gumowe dywaniki nissan.

Interesują Cię przeróżnego typu branżowe wątki? Zatem kliknij tutaj regeneracja wtrysków wrocław i przeglądaj nasze kolejne newsy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją ocenę.Dywaniki są niestety mocno eksploatowaną częścią wyposażenia, tym bardziej te od strony kierowcy. Dlatego należy je co jakiś czas wymienić aby wytarte nie przepuszczały wody. Warto znaleźć te właściwe dla naszej marki samochodu, przykładowo dywaniki gumowe do skody, które z powodzeniem dostaniemy w sklepach z akcesoriami do samochodów. Jak mówimy o akcesoriach, które warto sprawdzać i wymieniać, z pewnością będą to różne uszczelki. Za ich pomocą woda nie dostaje się do wnętrza auta. Taka wilgoć trudno wysycha oraz prowadzi do stałego parowania szyb.wnętrze samochodu
Napisał: Alexander Nie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto też zadbać o nakładki progowe (więcej o nakładkach), jakie oprócz ochrony przed wilgocią ochronią również przed uszkodzeniem mechanicznym w miejscach najbardziej na to narażonych. Na przykład blisko tylnego bagażnika pojazdu, albo przy wejściach. To tam mamy tendencje do dotykania butami podczas wchodzenia lub też różnymi przedmiotami przewożonymi w samochodzie. Najszybciej również ulega zużyciu gałka drążka zmiany biegów oraz skórzana ochrona drążka, warto je również, jak są już bardzo zniszczone wymienić na nowe. Wnętrze samochodu będzie wtedy wyglądało estetyczniej jak również będzie bardziej zadbane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-11 12:27:17
Tagi: czyszczenie, Lakier, uszczelki