Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

June 2016 archive

Co interesującego zaproponować mogą turystom kraje wchodzące w skład Karaibów, zalety pobytu na Dominikanie.

ciepłe kraje
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mimo że nasz kraj sporo może zaoferować turystom, to jednak duża ich część zdecydowanie bardziej będzie wolała wyruszyć do jakiegoś ciepłego kraju. Niestety nawet polskie lata bywają bardzo kapryśne, pogoda często jest mało pewna, i jeżeli się planuje urlop z paromiesięcznym wyprzedzeniem, to nie można być pewnym, że przez ten czas nie będzie bez przerwy padał ulewny deszcz. A w przypadku egzotycznych krajów taką pewność można mieć, bo są miejsca, gdzie pogoda jest w stu procentach gwarantowana.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-30 12:58:32
Tagi: podróż, pogoda, urlop, hotele

Parę informacji o budowaniu domu

dom jednorodzinny
Napisał: Don Graham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Własny dom jest marzeniem bardzo wielu ludzi. Aktualnie młodzi oraz starsi ludzie często stawiają sobie cel, by móc pozwolić sobie na wybudowanie domu na własną rękę. Jednak z tym wydarzeniem związane są tak wielkie koszty, że często ludzie z niego rezygnują.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-30 10:12:31

Oględziny aut Audi w stolicy Małopolski

samochód audi
Napisał: Jorge de la Llama
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach posiadanie auta jest normalnością. Dotyczy to również osób mniej bogatych, którzy mogą kupić wymarzony samochód w dogodnej cenie. Jedną z bardzo cenionych marek na świecie jest Audi. Właściciele tej marki chwalą sobie jakość wykonania, solidność, również komfort podróżowania. Dla osób zaciekawionych tym autem, których jednakże nie stać na nowy egzemplarz jest rynek wtórny. Starsze samochody także wyekwipowane są w klimatyzację, elektryczne szyby, czy nawet podgrzewane fotele.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-24 15:11:29
Tagi: Audi, serwis

Części do pojazdów zabytkowych można pozyskać w Internecie

samochody amerykańskie - części
Napisał: normcar
Na podstawie: http://www.normcar.pl/
Samochody zabytkowe, nieustannie zyskują na powszechności i wartości, co jest wynikiem niezwykłego zaciekawienia miłośników motoryzacji. Obecnie wytwarzane pojazdy są znakomite pod kątem estetycznym i wyposażenia, lecz elementy techniczne często zostawiają sporo do życzenia. Pojazdy wykonywane wiele lat temu, to przede wszystkim świetna jakość produktu, czyli bardzo dobre funkcjonowanie mechaniczne pojazdu, co obecnie jest doceniane nie wyłącznie przez fachowców, ale też przez laików, którzy interesują się taką branżą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-20 13:00:28
Tagi: części, samochodów, pojazdów

Gdzie zdobyć i w dalszej kolejności naprawiać wózek widłowy?

Serwis wózków widłowych - japanlift.pl
Na podstawie: japanlift.pl
Wózek jezdniowy, zwany także widłowym, jest powszechnym przyrządem służącym do przenoszenia rozmaitych towarów. Takie wózki są czasami w stanie unieść ciężar ważący nawet do paru ton. Wózki tego rodzaju używane są chętnie w różnorodnych zakładach produkcyjnych jak również w magazynach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-20 12:54:31
Tagi: transport

Idealnie tak ruszyć przed siebie, zostawić różnorodne sprawy za sobą. Ciekawie żyć na nowo, ze świeżymi inspiracjami i możliwościami

opony samochodowe
Napisał: CONCAVO WHEELS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak to dobrze udać się w podróż, zostawić wszystko za nami, nie zamartwiać się o przyszłość. Tak, przyjemnie się marzy, ale te właśnie myśli często trzymamy gdzieś ukryte w głowie i nie pozwalamy, by czasem nie wzięły nad nami góry. Jednak, zdarza się, że marzenia potrafią się ziścić i wcale nie musi to być jakiś film, w którym wszystko się świetnie kończy. Czasem w życiu także się udaje, choć trudno w to uwierzyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:32:01

Oferta opon tak na lato, jak i na zimę

opona na ulicy
Napisał: Craig Sunter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Patrząc na opony na zimę, jakie są obecnie najbardziej rekomendowane na rynku przez wzgląd na ich świetną jakość, przyznać trzeba niesamowicie szeroki do nich dostęp. Zależnie od rodzaju danego pojazdu wskazane jest wybrać w stu procentach odpowiedni typ opon. Nasi fachowcy służą poradami każdej zaciekawionej osobie, z tego też powodu możemy śmiało zwracać się do nich z pytaniami. Wskazane jest przywiązywać wagę do wybierania szczególnie propozycji rewelacyjnie przygotowanych, ponieważ zapewnione mamy wówczas długotrwałe użytkowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:32:01
Tagi: opony samochodowe, marka, maszyny, pojazdy, modele, letnie opony, producenci opon

Wymiana opon podczas wyjazdów w teren

samochód terenowy
Napisał: TATA
Na podstawie: Marubeni Motors Poland
Każdy odpowiedzialny właściciel auta pamięta, że o pojazd trzeba bardzo dbać. Zaleca się, żeby często zaliczać porządne kontrole całości działania auta. To oczywiste, że od formy auta zależy życie podróżnych. Doniesienia policyjne stwierdzają, że regularną przyczyną wypadków drogowych są niewłaściwe opony. Kierowcy nie pamiętają o tym, że ogumienie musi być dostosowane do warunków, w których podróżują. Oto krótki przewodnik, w którym prezentujemy 4 podstawowe typy opon, które ma znać każdy zmotoryzowany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:32:01
Tagi: samochody, opony, kierowca, właściciel

Najbardziej znani i rekomendowani producenci opon w Polsce i za granicą

opony
Napisał: Frank Weber
Na podstawie: http://www.flickr.com
Opony spełniają ogromnie ważką rolę w każdym samochodzie. Wobec tego bardzo istotne jest wyborne dobieranie opon względem marki czy też rodzaju samochodu. Opony muszą umożliwiać perfekcyjną przyczepność wozu do powierzchni, powinny być również mocne oraz odporne na rozmaite uszkodzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:29:02
Tagi: samochód, marka, wytrzymałość, koncern

Wybór porządnych opon do samochodu

ślady opon na śniegu
Napisał: mrhayata
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zakup właściwych opon do pojazdu to w ogóle nie prosta sprawa. Jeżeli nie posiadasz pewności co do formatu opony, skorzystaj z wyszukiwarki opon, albo odczytaj oznaczenie odnajdujące się na boku demontowanej opony. Jeżeli opony Kormoran nie będą montowane jako zestaw, to należy mieć na uwadze, żeby nie instalować opon o różnej budowie na jednej osi. W razie niepewności, skonsultuj się ze specjalistą w sferze ogumienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:29:01
Tagi: ogumienie, felgi, opony, bieżnik, warunki jazdy

Samochód – jak nie wydać na niego zbyt dużo?

samochód
Napisał: mick alto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy kierowca usiłuje zwykle troszczyć o swoje auto, jak tylko jest w stanie. W końcu zakup tego rodzaju to poważny wydatek, na jaki decydujemy się co najwyżej raz na jakiś czas. Wcześniej długo odkładamy wymaganą sumę, ciułamy grosz do grosza, odmawiając sobie rozmaitych rzeczy. Wiemy, że auto jest nam potrzebne i że sobie bez niego nie poradzimy. Jest to zatem priorytet, ważniejszy niż jakiekolwiek zakupowe kaprysy bądź przyjemności. Nierzadko zdarza się również, że samochód kupujemy na kredyt.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 11:14:26
Tagi: samochód, Auto, kierowca, kredyt, awaria

Ocena zgodności powinna być zrobiona rzetelnie

fabryka, przedsiębiorstwo
Napisał: The Forests Dialogue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystko co trafia na rynek będzie dokładnie testowane

Oferujemy sporo sług, materiałów, a to wszystko powoduje, że na rynek dociera niesamowicie dużo różnych rzeczy. Dlatego dużo znaczniejszą wagę przykłada się do tego, aby to co trafia na rynek spełniło wszystkie niezbędne normy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-16 14:03:26
Tagi: usługi, Unia Europejska, normy, elektrociepłownie

Dogódź sobie! - urlop nad rodzimym morzem

plaża w Łebie
Napisał: Michał Paluchowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiosna już na dobre zadomowiła się wśród nas, z pewnością rozpoczynamy już snuć plany urlopowe. Każdy z nas ma swoje ukochane miejsca - niektórzy co roku wybierają chorwackie plaże, inni wolą sierpniowy wypoczynek spędzić w Karpatach, jeszcze inni wybierają się nad Bałtyk. Bez względu na to, w które miejsce udasz się na urlop, dobrze zaplanować go zawczasu, wytypować dokładnie miasto, odszukać nocleg i wszelkie inne potrzebne dane, które ułatwią nam planowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-13 14:44:27
Tagi: plaża, morze, rok

Interesujący sposób na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie

gra planszowa
Napisał: yoppy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli poszukujemy sposobu na interesujące, atrakcyjne spędzanie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi, to powinno zastanowić się nad grami planszowymi. Być może pomyślisz „przecież planszówki są tylko dla najmłodszych”. Błąd! Współcześnie fabrykanci proponują również fantastyczne, zabawne gry przeznaczone dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych, wskutek tego w planszówki może grywać każdy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-10 15:17:22
Tagi: impreza, spotkanie, przyjaciele

Jakimi sposobami dobrać idealny warsztat samochodowy?

samochód francuskiej marki
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Decyzja o kupnie nowego auta do najprostszych nie należy. Nawet jeżeli posiadamy zaoszczędzone fundusze na ten wydatek, musimy liczyć się z tym, że może to być o wiele większa inwestycja. Przede wszystkim trzeba się zdecydować czy kupujemy świeże auto z salonu czy używane z drugiej ręki. Pierwsza opcja jest o wiele bardziej kosztowna, poza tym samochód szybko straci na znaczeniu. Lecz następna z opcji nie da nam pewności, że samochód prędko się nie zepsuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-10 15:06:25
Tagi: samochód, serwis, jazda, mechanik

Jakie są przydatne suplementy na wzrost masy mięśniowej?

ćwiczenia
Napisał: J@YGS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszyscy doskonale wiemy, że w dzisiejszych czasach bardzo wiele osób chce mieć piękną sylwetkę. Panowie często chcą zbić masę i sprawić, by ich ciało dobrze wyglądało. Jednak często nie wystarczające okazuje się wyciskanie sztangi. Jeśli chcemy mieć ładnie wyrzeźbione ciało trzeba ćwiczyć wszystkie partie ciała. Dodatkowo do ćwiczeń na siłowni musimy też postawić na odpowiednie odżywianie i powinniśmy urozmaicić chodzenie na siłownię na przykład pływaniem lub jazdą na rowerze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-10 10:33:43
Tagi: ćwiczenie, ciało, partie, trenowanie

Odnowienie motoru na nowy sezon – o czym dobrze jest pamiętać, by nasz pojazd był w pełni gotowy do jazdy?

zjazd motocyklistów
Napisał: Ben Brooks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiosna to czas, gdy odkurzamy nasze kurtki motocyklowe i organizujemy pierwsze przejażdżki naszym motocyklem. Przed pierwszą jazdą w sezonie należy jednakże przejrzeć stan techniczny naszego motocyklu tak, żeby był on w pełni sprawny i przygotowany do jazdy. Jak tego dokonać i na co musimy zwrócić szczególną uwagę?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-09 10:53:22
Tagi: motocykl, wiosna, sezon, trasy, pojazd, przejażdżki

Jak wybrać naprawdę rzetelny warsztat samochodowy, w którym nie będziesz musiał zostawić połowy swojej pensji?

warsztat samochodwy
Na podstawie: pixabay.com
Posiadanie swojego samochodu to zdecydowanie ogromna wygoda, jednak nie warto zapominać o tym, że jednocześnie są to również spore obowiązki, a często także problemy. Jeżeli masz swój samochód, bez wątpienia wiesz znakomicie o czym mówię - najczęściej największe kłopoty mamy z warsztatami samochodowymi. Albo świadczą usługi kiepskiej jakości albo zdzierają z nas wielkie pieniądze za pomoc w naprawie pojazdu - zwykle nie jest to nic przyjemnego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-07 14:56:21
Tagi: samochód, warsztat, usługi, problem

Dywaniki gumowe do samochodów i ich wartości

Chevrolet
Napisał: Mototarget.pl
Na podstawie: © Mototarget.pl
Kierowcy w wielu przypadkach zastanawiają się nad tym, jakie dywaniki samochodowe wybrać do własnego auta. Do wyboru mamy dywaniki welurowe czy gumowe, zarówno jedne a drugie posiadają liczne pozytywy. Teraz jednak skupimy się jedynie na dywanikach gumowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-07 12:36:21
Tagi: bagażnik, producenci, kierowcy, fabrykanci

Filtry paliwa i filtry powietrza, a więc niezbędne wyposażenie Twojego auta

auto, samochód
Napisał: assilem4
Na podstawie: http://www.flickr.com
W naszych czasach wszystko musi być bardziej sprawne. Próbujemy wprowadzić maszyny na zupełnie inny poziom, jeśli chodzi o ich sprawność. Jest to realne, bo mamy bardzo szybki postęp w kwestiach technologicznych. Ale czasem wystarczą bardzo proste rozwiązania stosowane w starszych maszynach, by te nadążały za współczesnymi oczekiwaniami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-06 12:37:21
Tagi: samochód, auta, pojazd, kierowcy, filtr