Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

June 2016 archive

Co interesującego zaproponować mogą turystom kraje wchodzące w skład Karaibów, zalety pobytu na Dominikanie.

ciepłe kraje
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mimo że rejon naszego kraju sporo może zaoferować turystom, to jednak spora ich część dużo bardziej będzie chciała wyruszyć do jakiegoś ciepłego kraju. Niestety lata w Polsce są ogromnie kapryśne, aura często nie jest pewna, i jeżeli się planuje urlop z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, to nie można być pewnym, że w tym czasie nie będzie bez przerwy padał deszcz. A w przypadku egzotycznych krajów taką pewność można mieć, bo są miejsca, w których pogoda jest w stu procentach gwarantowana.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-30 12:58:32
Tagi: pogoda, podróż, hotele, urlop

Parę informacji o budowaniu domu

dom jednorodzinny
Napisał: Don Graham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Własny dom jest marzeniem bardzo wielu ludzi. Aktualnie młodzi oraz starsi ludzie często stawiają sobie cel, by móc pozwolić sobie na wybudowanie domu na własną rękę. Jednak z tym wydarzeniem związane są tak wielkie koszty, że często ludzie z niego rezygnują.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-30 10:12:31

Oględziny aut Audi w stolicy Małopolski

samochód audi
Napisał: Jorge de la Llama
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach posiadanie pojazdu jest powszedniością. Dotyczy to także osób mniej majętnych, którzy mogą nabyć wymarzony samochód w przystępnej cenie. Jedną z niezwykle cenionych marek na świecie jest Audi. Właściciele tej marki chwalą sobie stan wykonania, solidność, także wygodę jeżdżenia. Dla ludzi zaintrygowanych tym wozem, jakich jednakże nie stać na nowy okaz istnieje rynek wtórny. Starsze auta również wyposażone są w klimatyzację, elektryczne szyby, czy nawet podgrzewane fotele.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-24 15:11:29
Tagi: Audi, serwis

Części do pojazdów zabytkowych można pozyskać w Internecie

samochody amerykańskie - części
Napisał: normcar
Na podstawie: http://www.normcar.pl/
Samochody zabytkowe, nieustannie zyskują na powszechności i wartości, co jest wynikiem niezwykłego zainteresowania pasjonatów motoryzacji. Aktualnie produkowane pojazdy są doskonałe pod względem wizerunkowym i wyposażenia, ale elementy mechaniczne często pozostawiają dużo do życzenia. Samochody wykonywane wiele lat wstecz, to zwłaszcza znakomita jakość produktu, a więc doskonałe prosperowanie mechaniczne pojazdu, co aktualnie jest doceniane nie tylko przez fachowców, lecz też przez amatorów, którzy interesują się taką branżą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-20 13:00:28
Tagi: części, samochodów, pojazdów

Gdzie zdobyć i w dalszej kolejności naprawiać wózek widłowy?

Serwis wózków widłowych - japanlift.pl
Na podstawie: japanlift.pl
Wózek jezdniowy, nazywany również widłowym, jest chętnie stosowanym pojazdem wykorzystywanym do przemieszczania różnorodnych ładunków. Takie wózki potrafią niekiedy unieść ładunek ważący nawet do kilku ton. Wózki widłowe używane są chętnie w różnorodnych zakładach produkcyjnych jak również w magazynach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-20 12:54:31
Tagi: transport

Idealnie tak ruszyć przed siebie, zostawić różnorodne sprawy za sobą. Ciekawie żyć na nowo, ze świeżymi inspiracjami i możliwościami

opony samochodowe
Napisał: CONCAVO WHEELS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak to dobrze udać się w podróż, zostawić wszystko za nami, nie zamartwiać się o przyszłość. Tak, przyjemnie się marzy, ale te właśnie myśli często trzymamy gdzieś ukryte w głowie i nie pozwalamy, by czasem nie wzięły nad nami góry. Jednak, zdarza się, że marzenia potrafią się ziścić i wcale nie musi to być jakiś film, w którym wszystko się świetnie kończy. Czasem w życiu także się udaje, choć trudno w to uwierzyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:32:01

Oferta opon tak na lato, jak i na zimę

opona na ulicy
Napisał: Craig Sunter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Patrząc na opony na zimę, jakie są obecnie najbardziej rekomendowane na rynku przez wzgląd na ich świetną jakość, przyznać trzeba niesamowicie szeroki do nich dostęp. Zależnie od rodzaju danego pojazdu wskazane jest wybrać w stu procentach odpowiedni typ opon. Nasi fachowcy służą poradami każdej zaciekawionej osobie, z tego też powodu możemy śmiało zwracać się do nich z pytaniami. Wskazane jest przywiązywać wagę do wybierania szczególnie propozycji rewelacyjnie przygotowanych, ponieważ zapewnione mamy wówczas długotrwałe użytkowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:32:01
Tagi: opony samochodowe, marka, maszyny, pojazdy, modele, letnie opony, producenci opon

Wymiana opon podczas wyjazdów w teren

samochód terenowy
Napisał: TATA
Na podstawie: Marubeni Motors Poland
Każdy odpowiedzialny właściciel auta pamięta, że o pojazd trzeba bardzo dbać. Zaleca się, żeby często zaliczać porządne kontrole całości działania auta. To oczywiste, że od formy auta zależy życie podróżnych. Doniesienia policyjne stwierdzają, że regularną przyczyną wypadków drogowych są niewłaściwe opony. Kierowcy nie pamiętają o tym, że ogumienie musi być dostosowane do warunków, w których podróżują. Oto krótki przewodnik, w którym prezentujemy 4 podstawowe typy opon, które ma znać każdy zmotoryzowany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:32:01
Tagi: samochody, opony, kierowca, właściciel

Najbardziej znani i rekomendowani producenci opon w Polsce i za granicą

opony
Napisał: Frank Weber
Na podstawie: http://www.flickr.com
Opony spełniają ogromnie ważką rolę w każdym samochodzie. Wobec tego bardzo istotne jest wyborne dobieranie opon względem marki czy też rodzaju samochodu. Opony muszą umożliwiać perfekcyjną przyczepność wozu do powierzchni, powinny być również mocne oraz odporne na rozmaite uszkodzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:29:02
Tagi: samochód, marka, wytrzymałość, koncern

Wybór porządnych opon do samochodu

ślady opon na śniegu
Napisał: mrhayata
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobór porządnych opon do pojazdu to w ogóle nie prosta sprawa. Jeżeli nie posiadasz pewności co do rozmiaru opony, skorzystaj z wyszukiwarki opon, albo odczytaj oznaczenie odnajdujące się na boku rozmontowywanej opony. Jeżeli opony Kormoran nie będą instalowane jako całość, to wypada mieć na uwadze, aby nie montować opon o odmiennej budowie na jednej ośce. W razie niepewności, skonsultuj się ze fachowcem w dziedzinie ogumienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:29:01
Tagi: opony, bieżnik, felgi, ogumienie, warunki jazdy

Samochód – jak nie wydać na niego zbyt dużo?

samochód
Napisał: mick alto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niejeden kierowca usiłuje na ogół troszczyć o swój samochód, jak tylko może. W końcu zakup pojazdu to spory wydatek, na który decydujemy się zazwyczaj raz na jakiś czas. Wcześniej długo odkładamy pożądaną sumę, zbieramy grosz do grosza, odmawiając sobie najróżniejszych rzeczy. Wiemy, że samochód jest dla nas niezbędny i że sobie bez niego nie poradzimy. Jest to więc priorytet, ważniejszy niż jakiekolwiek zakupowe kaprysy albo przyjemności. Czasem zdarza się też, że swoje auto kupujemy na kredyt.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 11:14:26
Tagi: Auto, samochód, kierowca, awaria, kredyt

Ocena zgodności powinna być zrobiona rzetelnie

fabryka, przedsiębiorstwo
Napisał: The Forests Dialogue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystko co trafia na rynek będzie dokładnie testowane

Oferujemy sporo sług, materiałów, a to wszystko powoduje, że na rynek dociera niesamowicie dużo różnych rzeczy. Dlatego dużo znaczniejszą wagę przykłada się do tego, aby to co trafia na rynek spełniło wszystkie niezbędne normy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-16 14:03:26
Tagi: usługi, Unia Europejska, normy, elektrociepłownie

Dogódź sobie! - urlop nad rodzimym morzem

plaża w Łebie
Napisał: Michał Paluchowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiosna już na dobre zagościła wśród nas, najprawdopodobniej zaczynamy już opracowywać plany wakacyjne. Każdy z nas ma swoje preferowane miejsca - niektórzy co roku odwiedzają bułgarskie plaże, inni wolą letni wypoczynek spędzić w Karpatach, jeszcze inni wybierają się nad Bałtyk. Bez względu na to, w które miejsce udasz się na wyjazd, dobrze zaplanować go wcześniej, wytypować dokładnie miasto, odszukać kwaterę i wszelkie inne niezbędne informacje, które uproszczą nam planowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-13 14:44:27
Tagi: plaża, morze, rok

Interesujący sposób na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie

gra planszowa
Napisał: yoppy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli poszukujemy sposobu na interesujące, atrakcyjne spędzanie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi, to powinno zastanowić się nad grami planszowymi. Być może pomyślisz „przecież planszówki są tylko dla najmłodszych”. Błąd! Współcześnie fabrykanci proponują również fantastyczne, zabawne gry przeznaczone dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych, wskutek tego w planszówki może grywać każdy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-10 15:17:22
Tagi: impreza, spotkanie, przyjaciele

Jakimi sposobami dobrać idealny warsztat samochodowy?

samochód francuskiej marki
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Decyzja o zakupie pierwszego samochodu do najłatwiejszych nie należy. Nawet jeżeli mamy odłożone pieniądze na ten cel, musimy liczyć się z tym, że może to być o wiele obszerniejsza inwestycja. Przede wszystkim trzeba się zastanowić czy nabywamy świeże auto z salonu czy używane z drugiej ręki. Pierwsza alternatywa jest o wiele bardziej droga, poza tym samochód szybko straci na wartości. Lecz następna z opcji nie da nam pewności, że wehikuł szybko się nie zepsuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-10 15:06:25
Tagi: samochód, jazda, serwis, mechanik

Jakie są przydatne suplementy na wzrost masy mięśniowej?

ćwiczenia
Napisał: J@YGS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy dobrze wie, że w dzisiejszych czasach bardzo wiele osób chciałoby mieć piękną sylwetkę. Mężczyźni często chcą zbić masę i doprowadzić do świetnej rzeźby swoje ciało. Jednak często nie wystarczające okazuje się wyciskanie sztangi. Jeśli chcemy mieć pięknie wyrzeźbione ciało musimy ćwiczyć każdą partie ciała. Dodatkowo do ćwiczeń na siłowni trzeba również dorzucić odpowiednie odżywianie i dobrze jest urozmaicić chodzenie na siłownię na przykład pływaniem lub jazdą na rowerze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-10 10:33:43
Tagi: ćwiczenie, ciało, partie, trenowanie

Odnowienie motoru na nowy sezon – o czym dobrze jest pamiętać, by nasz pojazd był w pełni gotowy do jazdy?

zjazd motocyklistów
Napisał: Ben Brooks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiosna to moment, gdy odświeżamy nasze kurtki motocyklowe i organizujemy pierwsze trasy naszym motocyklem. Przed próbną jazdą w sezonie warto jednak przejrzeć techniczny stan naszego pojazdu tak, żeby był on całkowicie sprawny i przygotowany do jazdy. Jak to zrobić i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-09 10:53:22
Tagi: motocykl, wiosna, sezon, trasy, pojazd, przejażdżki

Jak wybrać naprawdę rzetelny warsztat samochodowy, w którym nie będziesz musiał zostawić połowy swojej pensji?

warsztat samochodwy
Na podstawie: pixabay.com
Posiadanie własnego samochodu to niewątpliwie wielka wygoda, jednak nie warto zapominać o tym, że jednocześnie są to także duże obowiązki, a czasem również problemy. Jeśli posiadasz swój samochód, bez wątpienia wiesz doskonale o czym mówimy - zazwyczaj największe problemy mamy z warsztatami samochodowymi. Albo świadczą usługi niskiej jakości albo zdzierają z nas ogromne pieniądze za pomoc w naprawie pojazdu - zazwyczaj nie jest to nic miłego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-07 14:56:21
Tagi: samochód, usługi, warsztat, problem

Dywaniki gumowe do samochodów i ich wartości

Chevrolet
Napisał: Mototarget.pl
Na podstawie: © Mototarget.pl
Kierowcy w wielu przypadkach zastanawiają się nad tym, które dywaniki automobilowe wybrać do własnego auta. Do wyboru posiadamy dywaniki welurowe lub gumowe, zarówno jedne i drugie posiadają liczne zalety. Dzisiaj jednak skupimy się tylko na dywanikach gumowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-07 12:36:21
Tagi: producenci, bagażnik, kierowcy, fabrykanci

Filtry paliwa i filtry powietrza, a więc niezbędne wyposażenie Twojego auta

auto, samochód
Napisał: assilem4
Na podstawie: http://www.flickr.com
W naszych czasach wszystko musi być bardziej sprawne. Próbujemy wprowadzić maszyny na zupełnie inny poziom, jeśli chodzi o ich sprawność. Jest to realne, bo mamy bardzo szybki postęp w kwestiach technologicznych. Ale czasem wystarczą bardzo proste rozwiązania stosowane w starszych maszynach, by te nadążały za współczesnymi oczekiwaniami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-06 12:37:21
Tagi: samochód, auta, pojazd, kierowcy, filtr