Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

June 2016 archive

Co interesującego zaproponować mogą turystom kraje wchodzące w skład Karaibów, zalety pobytu na Dominikanie.

ciepłe kraje
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pomimo że rejon naszego kraju sporo może zaproponować turystom, to jednak duża ich część zdecydowanie bardziej będzie wolała wyjeżdżać do jakiegoś ciepłego kraju. Niestety lata w Polsce są bardzo kapryśne, aura często nie jest pewna, i jeżeli będzie się planować urlop z paromiesięcznym wyprzedzeniem, to nie można być pewnym, że przez ten czas nie będzie bez przerwy padał ulewny deszcz. A przy egzotycznych krajach ma się taką pewność, bo jest sporo miejsc, gdzie pogoda będzie w stu procentach gwarantowana.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-30 12:58:32
Tagi: pogoda, podróż, hotele, urlop

Parę informacji o budowaniu domu

dom jednorodzinny
Napisał: Don Graham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Własny dom jest marzeniem bardzo dużej liczby osób. Obecnie młodsi oraz starsi ludzie niejednokrotnie stawiają sobie cel, by móc wybudować dom na własną rękę. Jednak z tym przedsięwzięciem związane są tak wielkie koszty, że nierzadko ludzie z tego rezygnują.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-30 10:12:31

Oględziny aut Audi w stolicy Małopolski

samochód audi
Napisał: Jorge de la Llama
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach posiadanie samochodu jest normalnością. Dotyczy to także ludzi mniej zamożnych, którzy zdołają nabyć wymarzoną markę w dogodnej cenie. Jedną z niezwykle docenianych marek na świecie jest Audi. Posiadacze tej marki chwalą sobie jakość wykonania, rzetelność, oraz luksus podróżowania. Dla osób zaciekawionych tym samochodem, których jednak nie stać na nowiutki egzemplarz jest rynek wtórny. Starsze samochody także wyekwipowane są w klimatyzację, elektryczne szyby, czy nawet podgrzewane fotele.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-24 15:11:29
Tagi: serwis, Audi

Części do pojazdów zabytkowych można pozyskać w Internecie

samochody amerykańskie - części
Napisał: normcar
Na podstawie: http://www.normcar.pl/
Samochody zabytkowe, coraz bardziej zyskują na popularności i wartości, co jest wynikiem ogromnego zainteresowania pasjonatów motoryzacji. Aktualnie wytwarzane pojazdy są znakomite pod względem estetycznym i wyposażenia, lecz elementy techniczne zazwyczaj pozostawiają sporo do życzenia. Pojazdy wykonywane wiele lat temu, to zwłaszcza znakomita jakość produktu, czyli znakomite działanie mechaniczne pojazdu, co aktualnie jest doceniane nie tylko przez fachowców, lecz także przez amatorów, którzy pasjonują się taką dziedziną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-20 13:00:28
Tagi: części, samochodów, pojazdów

Gdzie zdobyć i w dalszej kolejności naprawiać wózek widłowy?

Serwis wózków widłowych - japanlift.pl
Na podstawie: japanlift.pl
Wózek jezdniowy, zwany także widłowym, jest chętnie stosowanym przyrządem służącym do transportu rozmaitych towarów. Tego rodzaju wózki są czasami w stanie podnieść ciężar ważący nawet do paru ton. Wózki widłowe wykorzystywane są chętnie w rozmaitych zakładach produkcyjnych jak również w magazynach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-20 12:54:31
Tagi: transport

Idealnie tak ruszyć przed siebie, zostawić różnorodne sprawy za sobą. Ciekawie żyć na nowo, ze świeżymi inspiracjami i możliwościami

opony samochodowe
Napisał: CONCAVO WHEELS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak to dobrze ruszyć w świat, zostawić wszystko za nami, nie martwić się o teraźniejszość. Tak, przyjemnie się marzy, lecz te właśnie marzenia najczęściej trzymamy gdzieś ukryte w głowie i nie godzimy się, aby czasem nie wzięły nad nami góry. Jednak, zdarza się, że marzenia potrafią się ziścić i wcale nie musi to być jakieś czary mary, w którym wszystko się dobrze kończy. Czasami w życiu także się udaje, chociaż trudno w to uwierzyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:32:01

Oferta opon tak na lato, jak i na zimę

opona na ulicy
Napisał: Craig Sunter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Patrząc na opony na zimę, jakie są obecnie najbardziej rekomendowane na rynku przez wzgląd na ich świetną jakość, przyznać trzeba niesamowicie szeroki do nich dostęp. Zależnie od rodzaju danego pojazdu wskazane jest wybrać w stu procentach odpowiedni typ opon. Nasi fachowcy służą poradami każdej zaciekawionej osobie, z tego też powodu możemy śmiało zwracać się do nich z pytaniami. Wskazane jest przywiązywać wagę do wybierania szczególnie propozycji rewelacyjnie przygotowanych, ponieważ zapewnione mamy wówczas długotrwałe użytkowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:32:01
Tagi: opony samochodowe, marka, maszyny, pojazdy, modele, letnie opony, producenci opon

Wymiana opon podczas wyjazdów w teren

samochód terenowy
Napisał: TATA
Na podstawie: Marubeni Motors Poland
Każdy odpowiedzialny właściciel auta pamięta, że o pojazd trzeba bardzo dbać. Zaleca się, żeby często zaliczać porządne kontrole całości działania auta. To oczywiste, że od formy auta zależy życie podróżnych. Doniesienia policyjne stwierdzają, że regularną przyczyną wypadków drogowych są niewłaściwe opony. Kierowcy nie pamiętają o tym, że ogumienie musi być dostosowane do warunków, w których podróżują. Oto krótki przewodnik, w którym prezentujemy 4 podstawowe typy opon, które ma znać każdy zmotoryzowany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:32:01
Tagi: samochody, opony, kierowca, właściciel

Najbardziej znani i rekomendowani producenci opon w Polsce i za granicą

opony
Napisał: Frank Weber
Na podstawie: http://www.flickr.com
Opony spełniają niesłychanie ważką funkcję w każdym wozie. Wobec tego ogromnie ważkie jest wyborne dobieranie opon względem marki lub typu samochodu. Opony muszą umożliwiać perfekcyjną przyczepność samochodu do nawierzchni, powinny być także trwałe oraz odporne na różne uszkodzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:29:02
Tagi: samochód, marka, wytrzymałość, koncern

Wybór porządnych opon do samochodu

ślady opon na śniegu
Napisał: mrhayata
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zakup właściwych opon do pojazdu to w ogóle nie prosta sprawa. Jeżeli nie posiadasz pewności co do formatu opony, skorzystaj z wyszukiwarki opon, albo odczytaj oznaczenie odnajdujące się na boku demontowanej opony. Jeżeli opony Kormoran nie będą montowane jako zestaw, to należy mieć na uwadze, żeby nie instalować opon o różnej budowie na jednej osi. W razie niepewności, skonsultuj się ze specjalistą w sferze ogumienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 13:29:01
Tagi: opony, bieżnik, felgi, ogumienie, warunki jazdy

Samochód – jak nie wydać na niego zbyt dużo?

samochód
Napisał: mick alto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy kierowca usiłuje zwykle troszczyć o swoje auto, jak tylko może. W końcu zakup tego typu to poważny wydatek, na jaki decydujemy się co najwyżej raz na jakiś czas. Wcześniej długo odkładamy niezbędną sumę, odkładamy grosz do grosza, odmawiając sobie najróżniejszych rzeczy. Wiemy, że auto jest nam potrzebne i że sobie bez niego nie poradzimy. Jest to więc niezwykle ważne, ważniejsze niż jakiekolwiek zakupowe kaprysy czy przyjemności. Nierzadko zdarza się również, że samochód kupujemy na kredyt.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 11:14:26
Tagi: Auto, samochód, kierowca, awaria, kredyt

Ocena zgodności powinna być zrobiona rzetelnie

fabryka, przedsiębiorstwo
Napisał: The Forests Dialogue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystko co trafia na rynek będzie dokładnie testowane

Oferujemy sporo sług, materiałów, a to wszystko powoduje, że na rynek dociera niesamowicie dużo różnych rzeczy. Dlatego dużo znaczniejszą wagę przykłada się do tego, aby to co trafia na rynek spełniło wszystkie niezbędne normy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-16 14:03:26
Tagi: usługi, Unia Europejska, normy, elektrociepłownie

Dogódź sobie! - urlop nad rodzimym morzem

plaża w Łebie
Napisał: Michał Paluchowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiosna już na dobre zadomowiła się wśród nas, z pewnością zaczynamy już opracowywać plany urlopowe. Każdy z nas ma swoje preferowane miejsca - niektórzy co roku odwiedzają greckie plaże, inni preferują letni wypoczynek spędzić w Karpatach, jeszcze inni udają się nad Bałtyk. Bez względu na to, w którym kierunku pojedziesz na urlop, dobrze obmyślić go wcześniej, określić dokładnie miejscowość, odszukać nocleg i każde inne konieczne dane, które ułatwią nam organizację.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-13 14:44:27
Tagi: plaża, morze, rok

Interesujący sposób na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie

gra planszowa
Napisał: yoppy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli szukamy sposobu na interesujące, atrakcyjne spędzanie wolnego czasu z rodziną albo przyjaciółmi, to pożądane byłoby zastanowić się nad grami planszowymi. Może pomyślisz „przecież planszówki są tylko dla najmłodszych”. Błąd! Obecnie fabrykanci oferują również fantastyczne, zabawne gry przeznaczone dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych, dlatego w planszówki może grywać każdy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-10 15:17:22
Tagi: impreza, spotkanie, przyjaciele

Jakimi sposobami dobrać idealny warsztat samochodowy?

samochód francuskiej marki
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Decyzja o kupnie nowego samochodu do najłatwiejszych nie należy. Nawet jeżeli mamy zaoszczędzone fundusze na ten wydatek, należy liczyć się z tym, że będzie to o wiele obszerniejsza inwestycja. Przede wszystkim musimy się zdecydować czy kupujemy świeże auto z salonu czy starsze z drugiej ręki. Pierwsza alternatywa jest znacznie bardziej kosztowna, poza tym samochód prędko straci na znaczeniu. Lecz następna z kolei nie da nam pewności, że samochód szybko się nie popsuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-10 15:06:25
Tagi: samochód, jazda, serwis, mechanik

Jakie są przydatne suplementy na wzrost masy mięśniowej?

ćwiczenia
Napisał: J@YGS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszyscy doskonale wiemy, że w obecnych czasach coraz więcej osób chce mieć ładną sylwetkę. Panowie często chcą zmniejszyć masę i sprawić, by ich ciało dobrze wyglądało. Jednak często nie wystarczy jedynie wyciskanie sztangi. Jeśli chcemy mieć pięknie wyrzeźbione ciało musimy ćwiczyć wszystkie partie ciała. Poza samymi ćwiczeniami na siłowni musimy też postawić na właściwe odżywianie i powinniśmy urozmaicić ćwiczenie na siłowni na przykład wypadem na basen albo na rower.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-10 10:33:43
Tagi: ćwiczenie, ciało, partie, trenowanie

Odnowienie motoru na nowy sezon – o czym dobrze jest pamiętać, by nasz pojazd był w pełni gotowy do jazdy?

zjazd motocyklistów
Napisał: Ben Brooks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiosna to czas, gdy odświeżamy nasze kurtki motocyklowe i planujemy pierwsze przejażdżki naszym motocyklem. Przed pierwszą jazdą w sezonie warto jednak przejrzeć stan techniczny naszego pojazdu tak, żeby był on całkowicie sprawny i gotowy do jazdy. Jak to zrobić i na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-09 10:53:22
Tagi: pojazd, motocykl, wiosna, sezon, trasy, przejażdżki

Jak wybrać naprawdę rzetelny warsztat samochodowy, w którym nie będziesz musiał zostawić połowy swojej pensji?

warsztat samochodwy
Na podstawie: pixabay.com
Posiadanie swojego samochodu to z pewnością ogromna wygoda, jednak nie warto zapominać o tym, że jednocześnie są to także spore obowiązki, a niejednokrotnie także kłopoty. Jeśli posiadasz swój samochód, bez wątpienia wiesz doskonale o czym mówimy - najczęściej największe problemy mamy z warsztatami samochodowymi. Albo świadczą usługi niskiej jakości albo zdzierają z nas ogromne pieniądze za pomoc w naprawie samochodu - zazwyczaj nie jest to nic miłego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-07 14:56:21
Tagi: samochód, usługi, warsztat, problem

Dywaniki gumowe do samochodów i ich wartości

Chevrolet
Napisał: Mototarget.pl
Na podstawie: © Mototarget.pl
Kierowcy w wielu przypadkach zastanawiają się nad tym, jakie dywaniki samochodowe wybrać do swojego auta. Do wyboru mamy dywaniki welurowe czy gumowe, zarówno jedne a drugie posiadają liczne wartości. Dzisiaj jednak skupimy się wyłącznie na dywanikach gumowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-07 12:36:21
Tagi: producenci, bagażnik, kierowcy, fabrykanci

Filtry paliwa i filtry powietrza, a więc niezbędne wyposażenie Twojego auta

auto, samochód
Napisał: assilem4
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wszystko powinno lepiej funkcjonować. Staramy się wprowadzić maszyny na całkiem inny poziom, kiedy chodzi o ich sprawność. Jest to realne, bo mamy niesamowicie szybki postęp w kwestiach technologicznych. Jednak czasem wystarczające są bardzo banalne rozwiązania zastosowane w starszych maszynach, by te nadążały za dzisiejszymi oczekiwaniami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-06 12:37:21
Tagi: samochód, auta, pojazd, kierowcy, filtr

Nasza wyszukiwarka

Przeczytaj nowe wpisy

Kategorie serwisu

Archiwum

Ciekawe wpisy