Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Na jakie rzeczy mieć baczenie poszukując zabawki dla dziecka?

Zabawa wypełnia znaczną część życia dziecka, szczególnie w pierwszych latach jego rozwoju. To źródło ogromnej radości, ale przede wszystkim idealna okazja do nauki oraz zdobywania nowych umiejętności, potrzebnych w dalszym życiu. Wyjątkowo pomoce w tym zadaniu są zabawki edukacyjne. Na pierwszą zabawkę edukacyjną, często kolorową, bezpieczna, wykonaną interesujących tkanin ”książeczkę” możemy się zdecydować nawet w pierwszym roku życia bobasa.
lego
Napisał: frankieleon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy maluszek podrośnie, możemy wziąć pod uwagę kolorowe klocki. Na naszą uwagę zasługują klocki Lego Duplo. Duplo, to seria poświęcona maluchom właśnie zaczynającym swoją ciekawą przygodę z klockami Lego. Wszystkie zestawy składają się z dużych, kolorowych klocków, które umożliwiają łatwo budować swój własny świat Lego. Duplo zaprojektowane jest dla dzieci pomiędzy pierwszym, a czwartym rokiem życia. Duńska firma oferuje nam zestawy dla dziewczynek jak i dla chłopców- bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć.Zabawa klockami Duplo buduje wyobraźnię przestrzenną i może być ogromnie wciągająca, zwłaszcza gdy, efekt dziecięcych zmagań oczaruje dorosłych. Takie zabawki mają za zadanie pomóc naszym latoroślom w doświadczaniu świata: dźwięków, kolorów, w rozwijaniu zdolności manualnych oraz wyobraźni. Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne w nadchodzących dniach wylądują w kącie.

Z jakiej przyczyny, tak dużo rodziców nie wykorzystuje wrodzonej ciekawości dzieci, żeby podarować im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego czy umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków uwzględnijmy, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu- lego star wars.


kolekcja klocków Lego Star Wars
Napisał: Brian Neudorff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziecko spędzające większość czasu przed telewizorem czy monitorem nie będzie miało chęci na uczestniczenie i zaprezentowanie się w dorosłym świecie. Zamiast uprawiania sportu wybierze grę komputerową. Kupując zabawkę edukacyjną, możemy zadbać o właściwy rozwój intelektualny malucha, budząc w nim jednocześnie wielką ciekawość świata.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-03 14:34:52
Tagi: dzieci, pociecha, maluszek, Skarb