Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Troszczmy się o swój samochód regularnie

Świat, w którym żyjemy, pędzi nieustannie do przodu, a przy okazji i nam samym trudno jest się zatrzymać i pomyśleć nieraz o tak istotnych kwestiach, jakimi są między innymi bezpieczeństwo, poczucie szczęścia i zadowolenia w swoim życiu. Jeśli oczywiście nie będziemy od czasu do czasu przystawali, to może się to niekorzystnie skończyć.


Warto jest pamiętać o tym, że każdy z nas na własną rękę odpowiada za to, w jakim położeniu się znajduje. Z tego też względu dobrze jest pomyśleć między innymi o swoim zdrowiu, bezpieczeństwie w swoim otoczeniu, czy w czasie jazdy samochodem. Jeżeli chodzi o ten ostatni element, to każdy z nas z pewnością wie, że systematyczna kontrola sprawności samochodu u mechanika jest podstawą. Co jednak zrobić, żeby zawsze mieć pewność, że nasza maszyna będzie funkcjonować tak, jak powinna? Sami na pewno nie zajmiemy się takim zadaniem jak np. regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego , dlatego warto pamiętać o tym, by jak najczęściej odwiedzać fachowców.


zaciski hamulcowe do ciężarówek
Napisał: Sven Gaedtke
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z pewnością ci z nas, którzy posiadają nieduże samochody, przejmują się nieco mniej. Z pewnością kierowcy olbrzymich pojazdów muszą być bardziej czujni, gdyż wypadki przez nich spowodowane w rzeczywistości najczęściej są bardziej tragiczne. Mając zatem w głowie odrobinę rozwagi, trzeba przyznać rację, że kierowcy dużych pojazdów winni często spotykać się z mechanikami, albo sami nabyć profesjonalnej wiedzy z zakresu naprawy samochodów.


metafora kredytu
Napisał: EveryCarListed P
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto jest ponadto zauważyć, że kierowcy nierzadko muszą inwestować duże pieniądze na zakupienie nowych części do samochodów. Zużyte elementy powinniśmy na bieżąco wymieniać, gdyż w przeciwnym razie może dojść do kompletnego rozpadu samochodu. Zaciski hamulcowe do ciężarówek są jednym z podstawowych komponentów dużych samochodów dostawczych (Reg-Trans S.C,). Jeśli zatem to my tego typu pojazdem kierujemy, to pamiętajmy, że winniśmy być wówczas w pełni odpowiedzialni.


Nie pozwalajmy sobie na szaleństwo, sprawdzajmy stan techniczny naszej maszyny i bądźmy ludźmi, którzy nie tyle śpieszą się ciągle do przodu, co potrafią się zatrzymać, skontrolować faktyczny stan rzeczy i podejmować dojrzałe decyzje, jakie mogą mieć przełożenie na ich przyszłość, stanie zdrowia i jakość życia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-01 08:32:06
Tagi: auta, wiedza, zakup, jazdy