Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Łuk tradycyjny – czym się wyróżnia i czy dobrze jest w niego zainwestować?

W naszych czasach amatorzy łucznictwa mają wielki problem z nabyciem dobrego łuku. W sklepach znajduje się bowiem tyle różnych typów sprzętu, że ciężko jest podjąć ostateczną decyzję.


zielona Mazda
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niezmiennym powodzeniem cieszą się jednakże łuki tradycyjne. Czym się one charakteryzują i czy warto nabyć taki sprzęt?
Łuki tradycyjne były niezwykle popularne w średniowieczu i szczerze mówiąc nie zmieniły one swojej budowy od tamtego czasu. Także dziś cieszą się one dużą popularnością wśród amatorów łucznictwa, w głównej mierze przez wzgląd na to, że mogą je stosować zarówno lewo-, jak i praworęczne osoby. Dzięki użyciu nowoczesnych materiałów łuki te charakteryzują się aktualnie większą trwałością oraz zdecydowanie dłuższą żywotnością niż ich średniowieczne odpowiedniki. Aktualne modele są też znacznie prostsze do naciągnięcia – siła naciągu równa 10-25 kg da nam możliwość nam spokojnie wystrzelić strzałę do tarczy (łuki tradycyjne sklep).


Jeśli chodzi o łuki tradycyjne istotne jest jednak to, żeby nie miały one żadnych elementów wystających poza brzeg majdanu. Nie mogą one również mieć żadnych oznaczeń na cięciwie, które mogłyby ułatwić jego użytkowanie. Można więc powiedzieć, że ten rodzaj łuku jest polecany raczej dla osób, które są już doświadczone w strzelaniu z łuku.


Początkującym osobom może być ciężko nauczyć się podstaw bez podparcia na strzałę i innych akcesoriów, dzięki którym łatwiej jest podchwycić podstawy strzelania. Jeśli jednakże posiadamy już doświadczenie w strzelaniu z łuku i chcemy poznać jego całkowicie nowy wymiar, łuki tradycyjne stanowią element doskonały dla nas - .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-17 13:25:29
Tagi: produkt, element, kupić

Nasza wyszukiwarka

Przeczytaj nowe wpisy

Kategorie serwisu

Archiwum

Ciekawe wpisy