Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

W jakich okolicznościach życiowych jesteśmy zobligowani do skorzystania z usług firm przewozowych bądź wynajęcia auta dostawczego

Transport jest teraz na tyle rozwinięty, że zupełnie nikt nie ma trudności z dojechaniem do biura albo szkoły, zresztą identyczna zasada ma zastosowanie także w odniesieniu do najrozmaitszych produktów, np. spożywczych. Tak naprawdę tylko dzięki samolotom bądź statkom możemy jadać śródziemnomorskie owoce i przysmaki z odległych kontynentów. Wróćmy jednakże do bardziej przyziemnych tematów i zobaczmy, w jakich okolicznościach korzystamy z usług, jakie proponują firmy transportowe.
Mężczyzna przy samochodzie dostawczym
Napisał: DiamondBack Truck Covers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najprawdopodobniej najczęściej szukamy numeru telefonu stacjonarnego przedsiębiorstw zajmujących się przewozem wtedy, kiedy przenosimy się do nowego lokalu. Tak wielkie i ciężkie meble, jak solidne przedwojenne kanapy czy pianina niełatwo byłoby na własną rękę przewieźć. Zresztą dodatkowo potrzebna bywa również pomoc przy zniesieniu zamrażarek i innych wielkogabarytowych sprzętów z trzeciego piętra, a następnie przy zaniesieniu ich do pomieszczeń w drugim lokalu.

Aby znacząco zminimalizować koszty przenosin, można rzecz jasna pomyśleć o wynajęciu pojazdu ciężarowego, a ściślej dostawczaka. Propozycja firm przewozowych funkcjonujących teraz na rynku obejmuje przecież również wynajem aut dostawczych. Trzeba jednakże znaleźć wśród krewnych lub przyjaciół osobę, która ma właściwe uprawnienia do kierowania takimi samochodami i znajdzie co najmniej jedno wolne piątkowe popołudnie, żeby pomóc w przeprowadzce.
auto dostawcze
Napisał: Raphael Desrosiers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś dostaje w spadku trzy duże obrazy olejne albo piękny, lecz niedziałający motor z lat 60 ubiegłego wieku, to ma powód do radości, a w międzyczasie zastanawia się, jak przewieźć te dobra do własnego domu. To praktycznie niewykonalne zadanie, jeśli ma się tylko i wyłącznie trzydrzwiową corsę. Można więc wynająć przyczepkę, ale jeżeli osobówka nie ma założonego haka, to należy pomyśleć nad innym rozwiązaniem, czyli np. wynajmem dostawczaka.

Wynajem aut dostawczych, a dokładniej konkretna oferta wspomnianej usługi, zainteresuje nade wszystko przedsiębiorców. W tej firmie oferta jest bardzo atrakcyjna przejdź do aut dostawczych ze szczecina. Jeśli firma zmienia adres, to trzeba przetransportować wszystkie biurka, szafy i krzesła do drugiego budynku. A jeśli chociaż jeden z zatrudnionych ma prawo jady kategorii C, to na pewno dorobi do pensji jako kierowca. Natomiast prezesi, którzy nie zaangażowali podwładnych z określonymi w ustawach uprawnieniami, będą zmuszeni do skorzystania z kompleksowej usługi, jaką świadczą przedsiębiorstwa transportowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-22 13:22:53
Tagi: sprzęt, firma, usługa