Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Czy łatwo mieć własną winnicę? Jak to możemy zrobić? Czy to właściwie możliwe?

Pamięta to każdy z nas, że jeszcze pewien czas temu polskie wino kojarzyło się niezbyt dobrze. Bardziej były to skojarzenia najtańszego wina niż lepszej jakości trunku. Całe szczęście aktualnie jest diametralnie odmiennie, zaś winiarstwo w naszym kraju przeżywa najprawdziwszą drugą młodość. Spora liczba osób myśli nad założeniem własnej winnicy. Czy warto i czy to właściwie realne?

Winiarnia winnica
najbardziej pokaźna ilość winnic w Polsce znajduje się na południu Polski. Szczególnie są to województwa tj. małopolskie, podkarpackie oraz lubuskie. W niektórych z nich tradycja winiarstwa sięga dawnych czasów. Nie znaczy to jednakże, że nie ma winnic w innych miejscach w Polsce. Dobrym przykładem winiarnia Wrocław. Uprawa winorośli odnosi się do specjalnych warunków, właściwego nasłonecznienia. Stąd więc, niezwykle istotną kwestią przy zakładaniu winnicy jest najlepiej zlokalizowana działka. Najbardziej właściwą lokalizacją jest ziemia trochę pochylona w kierunku na południe, która jest zlokalizowana nie wyżej niż 350 metrów n.p.m.

Najkorzystniej jeżeli taka działka jest dodatkowa osłonięta od zachodu, gdyż jest wtedy bardziej odpowiednio chroniona przed wiatrem i burzami. Najlepsza gleba jest gliniasta, na pewno zaś nie powinniśmy zakładać winnicy na terenach podmokłych. Glebę pod winnicę należy bardzo odpowiednio przygotować. Ziemia tak więc powinna być nawożona wapnem oraz obornikiem. Winorośl preferuje glebę bogatą w azot.

Ażeby nie robić za bardzo kosztownych błędów najbardziej korzystnie w kwestii zakładania winnicy odezwać się do doenologa. Możemy również spytać się o poradę właścicieli już działających winnic.

Gdy sprawdzisz już niniejszy tekst, to dodatkowo zobacz też co zawiera solidna strona (https://karpatkebab.pl/), ponieważ prezentuje ona równie interesujące sprawy.

Dzięki poradom fachowców jesteśmy w stanie uniknąć różnych początkowych błędów, a także powiększyć szansę, iż nasze wino będzie faktycznie bardzo dobrym trunkiem.

Bardzo istotną czynnością jest wybór właściwych sadzonek oraz odmian winogronu. W naszym klimacie z pewnością najlepiej pasują odmiany odporne na chłód, jak Bianca lub Seyval Blanc. Są odporne na różne, niekiedy bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne.

Nie czekaj, a jeżeli zainteresował Cię omawiany temat, to odsyłam do www (https://e-gift.pl/oferta/dom-wyposazenie/wyposazenie-wnetrza/). W tym miejscu znajdziesz interesujące wątki.

Pamiętając o takich podstawach możemy być pewni, że nasza inicjatywa jest w stanie rzeczywiście się udać, nasze wino będzie smaczne, a klienci poznają naszą markę jako godną polecenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:46:50
Tagi: winnica, trunek, warunki atmosferyczne, burza