Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Pojazd zniszczony po stłuczce? Co robić w takiej sytuacji?

Wypadek nie należy do przyjemnych okoliczności, szczególnie wtedy, jeśli jest to związane z naprawą naszego samochodu. Co należy zrobić w takim przypadku? O czym musimy pamiętać i na co zwrócić naszą uwagę?

Wypadek
Napisał: State Farm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że zniszczony pojazd to nie koniec świata. Ważne jest to, iż jesteśmy cali i zdrowi. To, co trzeba będzie zrobić, jest uzależnione od tego, jak bardzo uszkodzony jest nasz pojazd.

Aby poszerzyć wiedzę na przedstawiany wątek obejrzyj stronę (https://www.autoonline.pl/pojazdy-powypadkowe/dla-kupujacych/twoje-korzysci.html), która ma ciekawe dane na prezentowany temat - trzeba tylko kliknąć!

Jeśli uszkodzenia nie są poważne, może się okazać, iż nie będzie potrzebna nawet wizyta u mechanika,a ewentualne naprawy możemy wykonać we własnym zakresie. Takie wyjście pozwoli nam zauważalne obniżyć koszt, gdyż będziemy musieli jedynie kupić części zamienne. Trudniej będzie w przypadku, kiedy uszkodzenia są większe. Jeśli na miejsce kolizji trzeba będzie wezwanie autolawety, która odwiezie nasz samochód Fiat serwis Kraków we wskazane miejsce, koszty znacząco wzrosną już na początku, a tym bardziej, jeżeli wina leży po naszej stronie.Jeżeli wykupiliśmy jedynie obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, to wtedy musimy pokryć wszystkie koszty naprawy własnego samochodu z własnej kieszeni. W takim przypadku trzeba wybrać warsztat, gdzie dokonana będzie naprawa. Wbrew pozorom jest to kwestia niezwykle istotna, ponieważ jeśli naprawa będzie wykonana nieprofesjonalnie, będzie to wpływało na dalszą eksploatację naszego pojazdu. Dlatego niezwykle ważne jest, by naprawę zlecić sprawdzonemu warsztatowi. Nie powinniśmy kierować się tu jedynie najniższym kosztem naprawy, gdyż zamiast złudnej oszczędności może to prowadzić do dużych wydatków w przyszłości.

Wrak
Napisał: Istockphoto
Na podstawie: Istockphoto
Najtrudniej jest w sytuacji, kiedy pojazdy po kolizji nie nadają się do dalszego użytkowania, albo ich naprawa jest nieopłacalna. Może się okazać, że jedynym sensownym wyjściem będzie złomowanie aut. Czasami jest to mniej kłopotliwe niż sprzedaż pojazdu. Jeżeli oddamy samochód do stacji demontażu pojazdów, dostaniemy komplet dokumentów potrzebnych do wyrejestrowania pojazdu. Aby odnaleźć punkt, w którym będziemy mogli zezłomować pojazd wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce hasło „złomowanie aut”. W ten sposób możemy znaleźć nie tylko najbliższą stację demontażu pojazdów, ale również wszystkie informacje, które pomogą nam w złomowaniu.

Pamiętajmy, by nie wpadać w panikę, jeśli przydarzy nam się kolizja. Najważniejsze jest to, by nic poważnego nam się nie stało. Wówczas będziemy mogli spokojnie pomyśleć nad tym, jakie mamy możliwości. Naprawa, sprzedaż, albo złomowanie aut.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:29:39
Tagi: samochód, ubezpieczenie, wypadek, naprawa