Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Bezpieczeństwo dziecka podczas podróży samochodem to podstawa – foteliki dla dziecka

Wszyscy wiemy, że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Tym bardziej gdy mowa o naszych dzieciach. Ale mimo dużej wiedzy, którą dysponujemy, bywa, iż rodzice dopuszczają się karygodnych błędów. Kierują się ceną, nabywają używane foteliki od obcych ludzi czy też na serwisach aukcyjnych, i najważniejsze: nie sprawdzają atestów.


foteliki 15 - 36 kg
Zgadza się, wybór właściwego fotelika do łatwych nie należy. Musimy więc uważnie podejść do zagadnienia a następnie po głębszym zastanowieniu się wyszukać taki model, który zagwarantuje dziecku należyte zabezpieczenie.

Przede wszystkim, należy zatroszczyć się aby fotelik pochodził od cieszącego się dobrą opinią producenta, spełniającego wszystkie wymogi i certyfikaty.

Jeśli zaintrygowały Cię opisy w naszym artykule, to kliknij w poniższy link oraz czytaj jeszcze (http://www.motolegend.pl/kaski-motocyklowe-szczekowe) szczegółowych informacji.


Sporo rzeczy dla maluchów można kupić z tzw. „drugiej ręki”. Lecz jeśli chodzi o fotelik samochodowy zdecydowanie kupmy nieużywany, gdyż chodzi tu o bezpieczeństwo naszej pociechy.

Ten materiał ma interesujące dane na opisywany wątek, ale jeżeli chcesz zgłębić podobne aktualności, to szczegółowo prześledź solidne informacje (https://www.rehabilitacje.org/punkty-spustowe-co-tak-boli-i-dlaczego-nie-tylko-tam-gdzie-naciska-terapeuta-1).

Decydując się na używany w komisie, czy na bazarze absolutnie nie mamy pewności czy nie uczestniczył on w przykrym zdarzeniu lub - nawet jeśli na „pierwszy rzut oka” wygląda dobrze - czy nie ma uszkodzeń w środku. Pamiętajmy też, że biorąc pod uwagę starzenie się materiałów z których wykonuje się foteliki, eksperci nie pochwalają używania ich przez najmłodsze dzieci w okresie dłuższym niż 5 lat od daty produkcji.

Zanim wybierzemy fotelik, poznajmy kategorie, uwzględniając wagę dziecka. Foteliki 0 - 25 kg, montowane przodem i tyłem do kierunku jazdy zaprojektowane są dla najmłodszych dzieci. Kolejna kategoria wagowa to foteliki 9 - 36 kg (porównaj ceny: ) oraz foteliki samochodowe 15 - 36 kg.

Najbardziej właściwym miejscem w aucie do osadzenia fotelika jest środek tylnej kanapy, jeśli jest wyposażony w pas bezpieczeństwa który pozwala na jego zamontowanie lub Isofix. Dziecko znajduje się w bezpiecznej odległości od boków auta w razie zderzenia bocznego. Zwykle jednak montujemy fotelik na tylnej kanapie za fotelem pasażera. Jadąc drogą jednopasmową dziecko jest bliżej pobocza, nie przy osi jezdni, więc zmniejsza się ryzyko uderzenia, ponadto nie trzeba przy wysiadaniu operować fotelikiem od strony ulicy. NIGDY nie należy montować fotelika na przednim siedzeniu z włączoną poduszką powietrzną - w razie wypadku grozi to utratą życia dziecka, nigdy nie zapominajmy o tym!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:10:29
Tagi: dzieci, modele, foteliki, foteliki samochodowe