Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Czym są obejmy zaciskowe i szekle, i jakie jest w dzisiejszych czasach ich zastosowanie?

Obejmy zaciskowe to inaczej opaski zaciskowe, które dziś są używane niezwykle często, gdyż jest to urządzenie nadzwyczaj praktyczne. Obejmy zaciskowe są sporządzone ze sztucznego surowca, jaki ma mechanizm zębatkowo - zapadkowy.

części zamienne
Napisał: LiteWriting aka Loreen72
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najczęściej opaski zaciskowe są dzisiaj użytkowane do wiązania kabli elektrycznych, dzięki czemu perfekcyjnie je zabezpieczają, przykładowo przed złamaniem albo też pognieceniem. Oczywiście obejmy mają także dużo innych zastosowań, przykładowo wolno ich użyć do przywiązania kołpaków w samochodzie. Obejmy zaciskowe służą również do rur, niemniej jednak w takim przypadku są one wykonywane ze stali nierdzewnej, więc można powiedzieć, iż lekko różnią się od zwykłych opasek zaciskowych, które na ogół są przyrządzone z innego surowca.

A czym są szekle i jakie mają aktualnie zastosowanie? Szekle są to metalowe klamry, które ogromnie często mają kontur litery U. Szekle - idź tutaj - tworzą zamknięty obwód, który jest otwierany oraz zapinany przy pomocy śruby (metalowej).

Jeżeli masz ochotę znaleźć artykuły na ten temat, to przejdź tutaj remonty komór grafitowych i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Posiadają one faktycznie rozmaite wykorzystanie, są na przykład wykorzystywane przy złączaniu lin, przy przyrządzie motoryzacyjnym, doskonale sprawdzą się także w garażu, warsztacie, jednym słowem szekle z pewnością przydadzą nam się wówczas, gdy chcemy coś zawiesić, zaczepić czy też przywiesić.
maszyny
Napisał: Lanà
Na podstawie: http://www.flickr.com
Szekle powinny być wykonane z porządnego materiału i koniecznie muszą mieć atest. Powinno się więc kupować szekle dobrej marki, pochodzące od renomowanych producentów, dzięki czemu ma się pełne przekonanie, że są one naprawdę świetnej jakości. Pęknięta szekla ma niezwykle prędką prędkość i może zrobić komuś dużą krzywdę, a nawet zabić człowieka, w związku z tym też pamiętaj o wykorzystywaniu szekli najwyższej jakości.

Obejmy zaciskowe oraz szekle to produkt bardzo popularny na rynku, dlatego z pewnością nie będziesz mieć problemów z odkryciem i zakupieniem tych produktów. Dużo sklepów posiada je w swoim asortymencie, zarówno jeżeli chodzi o sklepy stacjonarne jak także sklepy internetowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 17:15:29
Tagi: garaż, rury, śruby, opaski