Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Kilka potrzebnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak dobrać odpowiedni obiektyw do swojego aparatu.

Dzisiaj na rynku aparatów fotograficznych popularnością się cieszą dwa rodzaje urządzeń. Do pierwszych się zaliczają są zwykłe kompakty, sprzedawane w bardzo dużej ilości modeli. Da się zakupić niewielki, wchodzący do każdej torebki aparacik, a można również nowoczesny model mający potężny zoom. Charakterystyczną cechą takiego rodzaju aparatów jest pełna bryła, nie będzie można możliwości ich rozbudowy i wymiany poszczególnych elementów.

Cyfrówka
Napisał: Falcon® Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drugą grupą aparatów są cyfrowe lustrzanki. Są one znacznie bardziej profesjonalne od kompaktów, mają również dużo więcej możliwości i też koszt ich kupna jest większy. W ich przypadku główną cechą jest modułowa budowa. Za robienie i obsługę fotografii odpowiedzialne jest tak zwane body, ale już całą resztę da się dowolnie konfigurować.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl naszym ciekawym postem? Fantastycznie. Tym samym zachęcamy - naciśnij ten link i przenieś się do następnej strony po detale.

Standardowo kupując aparat dostaje się jakiś uniwersalny obiektyw, który niektórym w pełni wystarcza do robienia zdjęć, ale inni od razu zaczynają się rozglądać za następnym. Będzie to wynikać z tego, że różne obiektywy są przeznaczone do różnych zdjęć, i chcąc wykonywać zdjęcia w różnych warunkach warto ich mieć kilka.W praktyce często się okazuje, że kupno aparatu cyfrowego to dopiero początek wydatków, zwłaszcza jeżeli fotografia miałaby zostać wielką pasją. Chcąc posiadać możliwość robienia fotografii w każdych warunkach należy w pewnym momencie odwiedzić po raz kolejny sklep fotograficzny i poszerzyć swój zestaw o kilka obiektywów o różnych zastosowaniach - sprawdź ofertę sklepu fotograficznego. Z pewnością jeden będzie przydatny do robienia zdjęć z większej odległości, jeden do bliskich przedmiotów, a zapewne zastosowanie znajdzie również obiektyw szerokokątny. Tu przykładowo ogromnie polecany przez miłośników fotografii jest model sigma 10-20 - dowiedz się więcej na temat sigma 10-20. Zadebiutował on na rynku już parę lat temu, ale przez swoje doskonałe parametry i atrakcyjnej cenie cały czas jest dostępny w wielu dobrych sklepach fotograficznych. Obiektyw ten jest polecany do fotografowania wnętrz i plenerów, producent kieruje go do półprofesjonalnych i profesjonalnych zastosowań. Ale amatorzy pragnący robić ładne zdjęcia także powinni być z niego usatysfakcjonowani, gdyż fotografie wykonane przy jego pomocy są naprawdę dobrej jakości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 17:15:30
Tagi: fotografowanie, aparat cyfrowy, aparaty fotograficzne, obiektywy, lustrzanka