Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Poduszki pneumatyczne zwiększają wygodę w czasie podróży

Wykorzystując poduszki pneumatyczne zwiększymy wygodę podróży. Nabywając wóz, chcemy by był on bezpieczny, ale także aby oferował nam wysoki komfort jazdy. Przez to znacznie częściej kupujący patrzą, czy w samochodach, które pragną zakupić zamontowane są poduszki pneumatyczne.

Dzięki specjalnemu zastosowaniu powietrza, poduszki pneumatyczne fantastycznie się ściskają oraz prostują w chwili gdy wpadniemy w jakąś dziurę, a to sprawia, że nie odczuwamy tak mocno drgań, a taka jazda robi się wtenczas dla nas bezpieczniejsza. Co więcej takie poduszki są jeszcze skuteczniejsze aniżeli standardowo stosowane sprężyny, ponieważ są w stanie przejąć i zniwelować dużo znaczniejszą liczbę drgań.Zawieszenia powietrzne są solidne

ciężarówka
Napisał: Pavel Kazachkov
Na podstawie: http://www.flickr.com
Może się zdawać, że zastąpienie sprężyn odpowiednimi workami zapełnionymi powietrzem sprawi, że te będą się co chwilę psuły, a wraz z nimi calutkie zawieszenie. Szybko mimo wszystko wyszło, że z jednej strony zawieszenia powietrzne będą bardzo trwałe i przez to mają szansę wytrzymać znacznie więcej aniżeli te wykorzystywane w pojazdach do tej pory, a z drugiej strony wyszło, że oferują one dużo znaczniejszy komfort jazdy.

To właśnie sprawiło, że teraz to zawieszenie jest stosowane już w większości wozów, szczególnie że dzięki niemu pasażerowie nie czują właściwie żadnych wstrząsów podczas podróży i czują się tak jakby mknęli w powietrzu. Dodatkowo zawieszenie to gwarantuje nam stały prześwit powietrza, bez względu na załadowanie, zatem nie powinniśmy się bać, że jazda z zapełniony bagażnikiem, okaże się dla nas mniej przyjemna.

Takie rozwiązania zawsze się sprawdzają

Skoro takie rozwiązania świetnie się sprawdzają i spowodują, że nawet jazda po niesamowicie dziurawych ulicach ma szansę być przyjemną, to należy z nich wykorzystywać. Szczególnie że montaż i późniejsza naprawa nie będą kosztowne, a takie zawieszenie jest w stanie przetrzymać dużo więcej, aniżeli to, które montowane okazywało się w samochodach do tej chwili.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:57:27
Tagi: jazda, sprężyny, Zawieszenie