Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Nauczanie potencjalnych kierowców

Jeżeli ktoś decyduje się na naukę jazdy, musi podjąć decyzję dotyczącą doboru odpowiedniej szkoły. Istotne jest, by instruktorzy pokazali się nie tylko prawidłowo cedowaną wiedzą, ale pokazali sporą kulturę osobistą. O wiele lepiej jeździ się ze szkoleniowcem, który jest schludny i kulturalny. Adepci są wystarczająco mocno zdenerwowani samą jazdą i niepożądane im są nieodpowiednie zachowania nauczyciela.


samochód
Napisał: Carol VanHook
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby przystąpić do nauki na prawo jazdy kategorii B, należy mieć ukończone minimum 17 lat i 9 miesięcy. Aby zacząć szkolenie nauki jazdy potrzebne są dokumenty tożsamości, także orzeczenie lekarza, jaki posiada upoważnienia do badania kierowców, o braku przeciwwskazań do prowadzenia aut wyznaczonego typu. Na początek przyda się także prawo jazdy podręcznik.
Szkoły jazdy sugerują w pierwszej kolejności naukę teoretyczną. Do zapamiętania jest wiele formuł, jakie każdy przyszły kierujący powinien umieć. Należy zaakcentować, że kursant ma prawa wsiadać do auta dopiero po pełnej części teoretycznej. Rzetelność przygotowania ucznia w czasie kursu powinna być najważniejsza dla właścicieli szkół nauki jazdy. Względy ekonomiczne skryte są niejako w sugerowanej cenie szkolenia. Dlatego nie można przy wyborze szkoły kierować się tylko ceną, bo w efekcie mogą być to finanse wyrzucone w błoto, a my będziemy zmuszeni zapłacić po raz kolejny za naukę w drugiej, kompetentnej szkole nauki jazdy.

Ten wpis jest interesujący, jednak warto poznać też inne tego typu materiały. Z tego powodu zobacz szczegóły, które również będą dla Ciebie pomocne.

Sprawdzian praktyczny składa się z dwóch części. Jego pierwsza część jest przeprowadzany na placu manewrowym i mieści ocenę sztuki robienia zasadniczych manewrów i poruszania się samochodem. Część druga jest przeprowadzana na drogach publicznych i potwierdza umiejętności bezpiecznego postępowania w ruchu publicznym.


prawo jazdy
Napisał: slgckgc
Na podstawie: http://www.flickr.com
Egzamin praktyczny odbywa się w samochodzie specjalnie oznaczonym, wyekwipowanym w dodatkowy pedał hamulca dla osoby egzaminującej, także kamerę rejestrującą bieg sprawdzianu. Kurs na nie może przygotować do sprawdzianu. Ma on wyszkolić kandydata na kierowcę bezpiecznej i w miarę bezbłędnej jazdy w różnych warunkach drogowych. Ma wyszkolić przewidywania, uważania za innych, wiedzy o zagrożeniach, a przede wszystkim odpowiedzialności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:35:24
Tagi: kurs, nauka, kierowca, egzamin