Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Parę zdań o hodowaniu kotów w w mieszkaniu

Koty są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt trzymanych w domu. Cechuje je duża doza niezależności, czym różnią się od psów. Inną różnicą jest to, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez człowieka. Dzięki temu częściej wybierane są przez osoby, które mają mniej czasu z uwagi na pracę i inne obowiązki. W sytuacji gdy właściciel mieszka w stosunkowo spokojnym otoczeniu, dopuszczalne jest wypuszczanie kota na dwór.
Niejednokrotnie jednak występuje sytuacja, że kot zamieszkuje w mieszkaniu w centrum miasta; wówczas przebywa wyłącznie w środku. W takiej sytuacji dobrze jest gdy kot przynajmniej ma okazję wyjść na balkon. Hodowla kotów jest procesem stosunkowo łatwym. Wszystko zależy od ilości posiadanych zwierząt, ich rasy i tego, czy jest to hodowla profesjonalna.

Jeśli zaintrygował Cię taki tekst, sprawdź przykłady (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,konie-sportowe.html) opublikowane pod tym linkiem. Z pewnością odnajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.kot
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Najczęstszymi towarzyszami człowieka są zwierzęta nierasowe, popularnie zwane kotami dachowymi. Najwięcej jest ich w okolicach wsi, gdzie nierzadko mieszkańcy je dokarmiają. W miastach z kolei ludzie niejednokrotnie biorą koty „z ulicy” lub od przyjaciół. Korzystnym pomysłem może być też przygarnięcie zwierzęcia ze schroniska, gdzie często panują trudne warunki. Wybawienie zwierzęcia od ciężkiego życia w schronisku jest źródłem wielkiej satysfakcji. Poza tym wyprawka dla kota nierasowego najczęściej nie jest bardzo droga (kuwety i akcesoria ). Koty rasowe z kolei są niekiedy bardzo kosztowne i nierzadko wymagają dodatkowych czynności pielęgnacyjnych jak to jest w przypadku długowłosych kotów perskich. Oprócz tego zwierzętom|rasowym częściej zdarza się zapadać na dolegliwości o charakterze genetycznym, a średnia długość ich życia jest mniejsza niż u dachowców.

Źródła informacji o kotach Jest wiele różnorodnych źródeł, z których można czerpać informacje na temat posiadania kotów. Godne zaufania są książki o charakterze poradnikowym wydane przez profesjonalnych wydawców. Można tam znaleźć informacje dotyczące pielęgnacji zwierzęcia, jego zachowań, jak również takich kwestii jak schorzenia i metody postępowania w takich przypadkach. Porady takie można znaleźć w dużej ilości na stronach internetowych. Profesjonalnie prowadzony sklep z poradami bywa równie wiarygodnym źródłem wiedzy co poradnik w formie drukowanej. Działają również specjalne fora, gdzie właściciele kotów dzielą się swoimi spostrzeżeniami z innymi.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:16:01
Tagi: warunki, Mieszkańcy, długość

Nasza wyszukiwarka

Przeczytaj nowe wpisy

Kategorie serwisu

Archiwum

Ciekawe wpisy