Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Remont mieszkania kroczek po kroczku: plan prac remontowych i porady

W jaki sposób zaplanować remont domku, by wszystko przebiegło szybko oraz gładko? Radzimy, od czego rozpocząć remont mieszkania i domu, jak czytać cennik a także zrobić kosztorys.


internet
Napisał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Remont mieszkania czy domu to duże przedsięwzięcie, stąd zanim do niego przystąpimy, warto najpierw rozplanować kolejność prac. Dzięki temu uda nam się sprawnie wykonać remont i z harmonogramem z pewnością łatwiej nam będzie zapanować nad budżetem remontowym. Roboty najpierw rozpoczynamy od najpilniejszych oraz największych robót, a na koniec możesz zostawić drobne remonty, które przeprowadzimy sprawnie i szybko.


Jeżeli określiliśmy już czas remontu, zakupy trzeba rozpocząć dwa miesiące przedtem. Może się okazać, że wyselekcjonowana glazura, tapeta czy pistolet tynkarski dostępny będzie na zamówienie. A niedostarczenie brygadzie materiałów na czas oznacza przedłużenie robót. Przewidując zakupy, warto mieć na względzie porządek robót. Z reguły poważny remont budynku rozpoczynamy od wyburzania i wznoszenia ścian, wymiany drzwi a także zabudowy (sprawdź również: zabudowy samochodów pożarniczych) balkonu, robót przy instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej, napraw podtynkowej instalacji elektrycznej, wymiana parapetów wewnętrznych. W następnej kolejności instalujemy ogrzewanie podłogowe, wymieniamy rury centralnego ogrzewania, odnawiamy ściany albo zabudowujemy płytami z karton gipsu.


Niektóre roboty remontowe można przeprowadzać tylko w konkretnych porach roku.

Niezbędny jest Ci bieżący wpis (https://www.s-performance.pl/oferta/regeneracja-filtra-dpf-fap/) na ten temat? Wystarczy, że naciśniesz na ten link i na kolejnej stronie znajdziesz wszystkie szczegółowe wiadomości.

Będzie to wymiana okien, instalacji wodnej, grzewczej albo kanalizacyjnej. Prace owe zazwyczaj są wykonywane od wiosny do jesieni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:33:48
Tagi: dom, wymiana, przebieg