Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

W jaki sposób pielęgnować samochód, żeby nie zniszczyć lakieru? To nie takie łatwe jak się wydaje. Sprawdźmy dlaczego?

Mycie to bez wątpienia ważna czynność pielęgnacyjna samochodu. Wiele osób zgodzi się z tym, iż mycie samochodu jest łatwe, to natomiast nieprawda. Może to dziwne, ale ważnym pojęciem, które musimy wiązać z myciem auta jest zachowanie bezpieczeństwa. Dlatego tak jest, ponieważ bardzo często nasz pojazd jest zrobiony z delikatnych, wrażliwych surowców, może różnie reagować na środki myjące. To również wpływa na jakość lakieru, który w czasie niewprawnego czyszczenia może być uszkodzony. Dobrze jest zlecić zajęcie się samochodem profesjonalnym firmom, jak myjnia samochodowa Wrocław.


myjnia samochodowa
Napisał: Chris F
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób myśli nad tym, jak często czyścić pojazd? Odpowiedź jest dosyć banalna, bo trzeba to robić tak często, jak często występuje taka potrzeba. Może być to raz na tydzień, raz na dwa tygodnie, zależy, ale należy wiedzieć, iż wiele zależy od aktualnej pory roku. To oznacza, że w zimę czy jesień można to robić częściej. Ale tutaj jedna uwaga: przesadnie częste mycie może nieść ze sobą pewne ryzyko.

Jeśli czytasz ten tekst to oznacza, że temat Cię niezwykle zaciekawił - wejdź na odnośnik do strony (http://avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html), a odnajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Warto zapamiętać, iż zbyt częste czyszczenie skraca dobre działanie wosków naturalnych. Takie mycie to również dosyć prosta droga, by zepsuć lakier. Większość tego rodzaju defektów będzie właśnie powstawać w trakcie mycia, i to bez względny na ostrożność i zachowanie wszelkich koniecznych procedur bezpiecznego mycia. Jeżeli natomiast będziemy korzystać z odpowiednich produktów oraz techniki, to jest szansa, iż zmniejszymy skutki i ilość defektów.


mycie samochodu
Na podstawie: pixabay.com
W najlepszych myjniach, jak myjnia - https://www.sklep.techkar.pl/pianownica-pa-karcher-hd-hds-m22f-techkar,3,3584,2525 - wrocław używa się takich kosmetyków, w związku tym możemy być pewni, że nasz samochód będzie w bezpieczny sposób umyty. Podstawowa reguła jest natomiast taka, by myć pojazd wtedy, jak faktycznie ma wyraźne ślady zabrudzenia, to znaczy, że na kołach osiadł dobrze widoczny pył z klocków, a lakier jest mocno zakurzony. Nie warto jednak tego robić częściej aniżeli raz w tygodniu. Co więcej, jeśli chcemy być pewni, że nasze auto będzie pielęgnowane z najwyższą jakością oraz dokładnością, dobrze będzie oddać je fachowcom. Bez wątpienia na to miano zasługuje myjnia Wrocław.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:35:23
Tagi: samochód, kosmetyki, czyszczenie, Lakier