Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Zmotywowanie się do działań. Gdzie rozwijać swoje zainteresowania?

Naprawdę dużo pisze się w ostatnim czasie o motywacji do działań. Nie chodzi jedynie o zaplanowanie dnia czy pracy, lecz o rozwijające spędzanie czasu. Obecnie wokół nas funkcjonuje wiele rzeczy, które rozpraszają i niezwykle często się im poddajemy. W związku z tym tracimy czas, który możemy poświęcić na przykład na poszerzanie swoich pasji. Jak odnaleźć wolne chwile?

obraz
Napisał: Richard Pearson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemal każdy z nas pragnie robić w życiu wyłącznie to, co kocha i co sprawia niesamowitą przyjemność. W związku z tym warto poszerzać swoje pasje, aby w przyszłości móc dzięki nim zarabiać. Oczywiście nie chodzi o to, by z każdego zainteresowania robić potencjalne źródło pieniędzy, lecz o wachlarz możliwości i umiejętności. Co jest przykre, często sami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo tracimy, kiedy kolejną godzinę spędzamy przez komputerem. Nawet jeżeli próbujemy coś zrobić, wielokrotnie kończy się to tym, że przeglądamy coś, co niespecjalnie nas ciekawi, ale jakimś sposobem wpadło nam w oko. Takie "pożeracze czasu" mogą sprawić, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić produktywnie stanie się po prostu zmarnowany. Jak temu przeciwdziałać?

Załóżmy, że uwielbiamy rysować, mamy talent, pragnęlibyśmy go oszlifować. Obecnie w Internecie możemy odnaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Nierzadko zdarza się jednak tak, że mimowolnie zaglądamy na portale społecznościowe, używamy komunikatorów, z filmów o rysowaniu przechodzimy na śmieszne obrazki ze zwierzętami i koniec końców nie robimy nic. Należy jednak wiedzieć, że w każdej dziedzinie to właśnie praktyka czyni mistrza. Ratunkiem w takich sytuacjach stają się aplikacje, dzięki którym możemy blokować na określony czas witryny, które zajmują nam najwięcej czasu.

Struktura naszej witryny bardzo Ci się podoba? Cieszy nas to. Zatem pewnie chcesz przejść do nowej strony? Proszę, dowiedz się także jak to zrobić.

Nie będziemy mogli ich otworzyć. W dodatku warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym lub wyciszyć dźwięki, aby nic nie mogło nas rozproszyć.lekcje rysunku
Napisał: Ettore Bechis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Doskonałe będzie także zapisanie się na kurs. Znalezienie właściwego miejsca powinno być proste. Na przykład jeśli mieszkamy w Krakowie, należy jedynie sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje . Rzecz jasna warto dostosować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wtedy odnalezienie czegoś prawidłowego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że obecnie niemalże wszystko można wyszukać w sieci, nauka rysunku również nie powinna sprawiać najmniejszego problemu.

Taka forma nauki sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, z pewnością zmotywowani, a żadne media nie rozproszą nas.
Należy spełniać swoje marzenia. Jeśli od zawsze czegoś chcemy, motywacja w dojściu do celu powinna być ogromna. Właśnie wtedy mamy duże szanse na osiągnięcie sukcesu. W związku z tym walczmy z rzeczami, które nas rozpraszają i rozwijajmy swoje pasje. Z całą pewnością nie będziemy tego żałować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:35:26
Tagi: pasja, hobby, obrazki, umiejętności, zainteresowania