Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Nowatorskie metody nagrywania filmów, opis ostatnich rozwiązań i możliwości w amatorskim filmowani

Od czasu gdy pojawiły się możliwości techniczne ludzie uwieczniają ważne chwile ze swojego życia na zdjęciach i pod postacią filmów. Obecnie technika jest na tym wysokim poziomie, że przy pomocy zwykłych smartfonów da się nagrywać i fotografować w znacznie lepszej jakości, niż przy wykorzystaniu drogich, zaawansowanych urządzeń przed kilkunastu laty.
Postęp w fotografii i nagrywaniu obrazu jest bardzo duży, widać to dobrze po parametrach urządzeń do tego służących. Co chwilę zwiększa się rozdzielczość matryc czy nagrywanych filmów, programy mają coraz lepsze algorytmy, więc i końcowym użytkownikom zaczyna być coraz łatwiej. Dużo ludzi wykorzystuje do tych celów smarfony, ograniczając się wtedy do noszenia tylko jednego, uniwersalnego urządzenia, za pomocą którego można telefonować, zrobić zdjęcie, kręcić filmy a gdy będą chęci też zagrać. Jednak jeżeli ktoś potrzebował będzie sprzętu bardziej zaawansowanego, to również może znaleźć spory jego wybór w sklepach elektronicznych.Widok z lotu ptaka
Napisał: Peter Linehan
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie bardzo dużą furorę robią kamery sportowe. Moda na filmowanie z perspektywy sportowca swoich wyczynów dopiero niedawno się pojawiła. Ktoś wpadł na pomysł, aby na kasku założyć niedużą kamerę i nagrać to, co ogląda osoba, która ją nosi. Tak nagrany film (sprawdź profesjonalne wideofilmowanie) pokazuje wyczyny całkowicie odmiennie niż wcześniej, i bardzo szybko miłośnicy adrenaliny zaczęli w ten sposób uwieczniać swoje osiągnięcia. Zaczęły powstawać specjalne kamery do zamontowania na głowie, trwałe, odporne na wilgoć i wstrząsy, i przede wszystkim nagrywające w wysokiej rozdzielczości, które zaczęły zdobywać ogromną popularność wśród młodych ludzi. Ostatnim hitem wśród miłośników filmowania są multikoptery, przykładowo takie jak DJI Inspire 1. Steruje się nimi przy pomocy odpowiedniego pilota, zarówno samym lotem, jak i pracą kamery. Dron - http://www.gohero.pl - da radę wznosić się chociażby kilkadziesiąt minut bez przerwy nagrywając, bardzo dobrze się więc nadają na przykład do filmowania różnych uroczystości. Stosując je powinno się uważać, aby nagrywać jedynie to, na co otrzymało się pozwolenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:23:55
Tagi: kamery, moda, uroczystości, pomysł, technika