Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Co trzeba wiedzieć nabywając seryjnie nowe auto?

Osoby, które nie chcą już zgadzać się na liczne kompromisy podczas kupowania używanego auta, mogą tego uniknąć, udając się bezpośrednio do dealera ukochanej marki. W taki sposób można wybrać poszczególne części wyposażenia czy też oczywiście silnik lub odcień nadwozia.


Niezwykle podstawowym czynnikiem jest też fakt, że znakomicie znamy przeszłość samochodu i to, że posiada on gwarancję.


bmw
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com


Należy jednak precyzyjnie zapoznać się z jej warunkami, gdyż ma to znaczny wpływ na postanowienie o dokonaniu zakupu. To w gwarancji wymienione są części, które mogłyby być w jej zakresie wymienione czy zreperowane. Ważny jest też zawarty tam największy przebieg, do którego będzie obowiązywać gwarancja. Trzeba również pamiętać, że na koszt eksploatacji auta (przegląd wrocław) posiada wpływ nie jedynie jego silnik czy wielkość, lecz także (w co poniektórych wypadkach) również odcień. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych bierze pod uwagę taki czynnik mając na myśli prawdopodobieństwo ewentualnej kradzieży.


Dla nabywcy ważny powinien być też fakt, że nowe auto będzie bezpieczniejsze niż to, jakie zostało wyprodukowane chociażby parę lat wstecz. Najprawdopodobniej będzie miało w standardzie skuteczniejsze hamulce, więcej poduszek powietrznych czy bardziej nowoczesne układy elektroniczne. Jeśli zakupujemy nowe auto, powinniśmy być jednak przygotowani na dosyć znaczny nakład pieniężny.
Z tego też powodu warto mieć w pamięci, że korzystanie z kredytu jest niezwykle kosztownym rozwiązaniem, ponieważ przez pełny przedział spłaty zobowiązania płacimy o 20-50% więcej niż kwota, która była wymagana do dokonania zakupu. Jednak jeżeli nie posiadamy własnych funduszy, to pożyczka w banku także jest wyjściem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 10:03:29
Tagi: auta, hamulce, części

Nasza wyszukiwarka

Przeczytaj nowe wpisy

Kategorie serwisu

Archiwum

Ciekawe wpisy