Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Jak można zapewnić rodzinie bezpieczeństwo na śliskiej podłodze?

Według pewnego znanego stwierdzenia, największa ilość wypadków ma miejsce we własnym domu. Jednym z najbardziej ryzykownych miejsc jest łazienka, w której przez wzgląd na istniejące w niej warunki można w bardzo łatwy sposób się po prostu poślizgnąć i przewrócić.
hybrydowy napęd
Napisał: Falcon® Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com


opony - odzwierciedlenie
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z tego też powodu, żeby uniknąć tego typu zdarzeń, niezwykle popularne są specjalne dywaniki.


Ich spodnia część jest wykonana z gumy, dzięki czemu niezwykle wzrasta współczynnik tarcia, który ma znaczny wpływ na przesuwanie się dywanika po podłodze. Tego typu dywaniki przeciwślizgowe są zazwyczaj sprzedawane w zestawach składających się ponadto z dwóch lub trzech elementów. Poza największym dywanikiem mającym rozmiar ok. 50x80cm, a który przeważnie kładzie się na środku łazienki, tego typu zestaw może zawierać jeszcze mały okrągły element pod szczotkę sedesową i część przyczepianą na deskę sedesową. Większość takich dywaników jest wykonana z odpornych na wycieranie materiałów sztucznych. Posiadają one przeróżne kolory, które można by bez najmniejszego problemu dopasować do wyglądu łazienki. Na rynku są poza tym dywaniki przeciwpoślizgowe wyprodukowane z bawełny, jednak nieco przyjemniejsze w dotknięciu są te, do tworzenia których zastosowano dzianinę futerkową.


Niezwykle zbliżonym rozwiązaniem są także maty przeciwślizgowe. Zależnie od konkretnego modelu, można by je wykorzystać na podłodze w jadalni albo w toalecie. Są też takie, które mają zabezpieczać przed poślizgnięciem w brodziku czy w wannie.
Tak te, jak i podłogowe, mogą być oferowane według konkretnych rozmiarów albo być cięte na jakiś podany przez klienta wymiar. Dywaniki przeciwpoślizgowe natomiast są zazwyczaj proponowane w standardowych wymiarach, np. 75x45 albo 100x70cm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 10:03:29
Tagi: model, rozwiązanie, warunki, poślizg