Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

W jaki sposób technologia zmienia świat? trudno sobie dzisiaj wyobrazić życie na Ziemi bez nowoczesnych rozwiązań, jakie ułatwiają egzystencję

Nie będzie przesadne stwierdzenie, że dzisiejszy świat technologiami stoi. Są wszędzie, nie tylko w bogatych oraz rozwiniętych państwach. Znajdziemy takie ślady w każdej kulturze, w każdym miejscu. Być może rozwój technologiczny nie dotarł do miejsc, o jakich nie mamy pojęcia, gdzieś w dżungli, gdzie żaden podróżnik jeszcze nie doszedł (choć i tego nie możemy być pewni). W pozostałych miejscach spotkać można te same komórki, komputery, te same marki jak i zastosowania technologiczne.


tablet
Napisał: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przykładów można naprawdę mnożyć, ale pewne jest, że świat jest zglobalizowany pod kątem technologii jak nigdy wcześniej. Jednocześnie prawdą jest, iż rozwój technologii, którą dziś znamy nie trwa nazbyt długo, właściwie w związku z tym to dopiero początek tego, co jeszcze pewnie nastąpi. Powolne początki, pierwsze komputery oraz telefony to świat, jaki wydaje się daleki, choć przecież miało to miejsce zupełnie niedawno. Ten świat jednak wydaje się odległy, gdyż trudno uwierzyć w to obecnie, w czasach, kiedy prawie każdy może sobie pozwolić na telefon lg, a w sieci z powodzeniem zabierze się za porównanie tabletów (tutaj możemy to znaleźć).

To jedynie uświadamia nam, iż rozwój technologiczny jest czymś prawdziwym, nie ma w tym ani trochę przesady. W naszym kraju także doskonale to widać, kiedy dostępne są najnowsze urządzenia technologiczne. Być może nie w dniu premiery, ale w dosyć krótkim czasie po niej. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić egzystencję bez telefonu komórkowego albo tabletu, ale mamy jeszcze więcej możliwości, jak tom tom albo nawigacje - wszystko to nam jest potrzebne. Odeszły do historii czasy, jak korzystaliśmy z tradycyjnych map, dziś jak gdzieś jedziemy wolimy używać nawigacji, która jest intuicyjna oraz wygodna.


Podobnie sprawa wygląda z internetem, niektórzy więc nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele spraw już w taki sposób załatwiamy. Kto wyobraża sobie, że w dzisiejszych czasach na przykład nie robimy zakupów w internecie, tak naprawdę wciąż więcej osób z tego korzysta, gdyż jest to niesamowicie wygodne i korzystne. Dzięki internetowi możemy też szybki sposób oraz mniej problematycznie załatwić całą masę spraw, o czym przekonujemy się z roku na rok, kiedy nawet urzędy mają takie udogodnienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-01 05:53:26
Tagi: komputery, gadżety, Urządzenia