Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

O popularnych zespołach rockowych

Rock, to muzyka, jaka dzieli się na kilka gatunków, często w dużym stopniu odbiegających od siebie. Jest to spowodowane głównie tym, że dużo artystów rocka, ma inne spojrzenie na tą muzykę, jak również stara się w odmienny sposób ją interpretować, przez co powstaje wiele niezwykle interesujących i różnorodnych kompozycji.
koncert System Of A Down
Napisał: C.M.FRIESE photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Funk rock, to rodzaj rocka, jaki obecnie jest bardzo dobrze znany, a to za sprawą Red Hot Chili Peppers (więcej przeczytasz tutaj: serwis terazrock.pl). Grupa ta funkcjonuje na światowym rynku muzycznym już wiele lat i wciąż potrafi zaskoczyć niepowtarzalną produkcją, która niezwykle szybko zyskuje uznanie muzyków z całego świata. Nawet artyści gustujący w innych gatunkach często zaskakująco pochlebnie oceniają produkcje wykonane przez Red Hot Chili Peppers. Zespół ten stara się godzić klasycznego rocka z nowoczesnością. Zdecydowanie częściej zespół ten wykorzystuje elementy elektroniki w swoich utworach. Jednak te elementy głównie mają za zadanie polepszyć wyraz określonych instrumentów żywych, dzięki czemu całość utworu ma niesamowity wydźwięk.

Funkcjonują z powodzeniem też zespoły, które preferują inne odmiany rocka. Znakomitym przykładem jest System Of a Down (najnowsze newsy pod linkiem: o tym na terazrock.pl), który po kilkuletniej przerwie ponowił swoją pracę i możemy słuchać nowych utworów, w których także można usłyszeć nowoczesne, elektroniczne dźwięki. Jest to zespół, który posiada znakomitą przeszłość artystyczną, jak także koncertową, stąd też należy jak najbardziej stosować tę grupę jako przykład łączenia klasycznego rocka z nowoczesnością.

Ogromnie ważne dla dzisiejszego rocka jest to, że pomimo zastosowania elektroniki, wszystko tak naprawdę nagrywane jest na żywych instrumentach, a urządzenia i programy do wykonywania muzyki elektronicznej służą do modyfikacji, poprawy wybranych dźwięków, aby w taki sposób utwór prezentował się jak najlepiej pod względem technicznym. Nie można w przypadku rocka stwierdzić, że elektronika gubi naturalny obraz tego gatunku muzycznego, dlatego że koncerty przeważnie przez wszystkie grupy wykonywane są na żywo, a w aktualnych czasach technologia zwyczajnie umożliwia produkować utwory na niesamowicie dobrym poziomie. To z kolei stwarza możliwość słuchaczom pozyskiwać płyty, jakie posiadają utwory przedstawiające niezwykłe ciekawe brzmienia. Jak najbardziej rock jest muzyką powiązaną z klasyką, jednak dużo częściej dopuszcza ona elektroniczne elementy muzyki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-12 13:54:29
Tagi: Elektronika, rock, artyści, utwory, Zespół, dźwięki