Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Sprawdzone porady jak pielęgnować opuszczone kocięta

Odnalezienie kociąt odrzuconych przez matkę, może wywołać panikę, w szczególności jeśli nie wiemy, jak się takim młodym kotem opiekować. Musimy jednak szybko zabrać się do pracy, gdyż o życiu malucha zadecydują godziny. Jak zajmować się porzuconym zwierzakiem?


Mały kotek
Napisał: Aurel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze, kiedy matka porzuca swoje młode może bardzo szybko dojść do wyziębienia pozostawionych kociąt, w związku z tym należy zapewnić opisywanym zwierzętom odpowiedni poziom ciepła. Perfekcyjne będzie niezmienne źródło, np. ogrzewana poduszka, koc podłączany do źródła prądu, termofor lub też koc owinięty na ciepłej butelce. Rzecz jasna kotów nie można przegrzewać, powinno się pamiętać, że prawidłowa temperatura jest zbliżona do tej, jaką miała matka, to znaczy zazwyczaj bywa to temperatura pomiędzy 30 a 40 stopniami.

Kotek, który nie będzie miał źródła ciepła ma bardzo małe szanse na przeżycie. Następnie nie sposób zapomnieć, że maluchy trzeba nakarmić. Co trzeba podkreślić młode koty nie mogą jeść mleka krowiego. Powinno się bardzo szybko udać się do sklepu zoologicznego lub weterynarza i zakupić specjalne mleko dla kociąt. Bardzo dobrze jest je wlać do butelki ze smoczkiem. Nie można się poddawać. Kotek może być bardzo oporny na tego rodzaju dokarmianie, ale jest wysoce prawdopodobne, że w końcu "wyczuje" butelkę i zacznie normalne jedzenie. Sprawdź dostępne produkty - witaminy dla kota

Zwierzaka trzeba nakarmić co 2 do 3 godzin. Jest to z pewnością pracochłonne, ale ratowanie kociąt jest niesamowicie odpowiedzialne - dla kociąt. Dodatkowo porzucony kot może mieć problemy z wypróżnianiem. Niestety może to doprowadzić do poważnych kłopotów, dlatego też niezbędne są masaże okolic brzucha. Trzeba je wykonywać szybko po każdym karmieniu. Jeżeli odpowiednio szybko przeprowadzimy wszystkie te czynności istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że kotek przeżyje.


kot
Napisał: Juanedc
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy maluch nieco podrośnie, warto dać mu witaminy dla kotów, dzięki którym wzmocni się jego kondycja. Można je nabyć w sklepach zoologicznych, u weterynarza, a także korzystając z Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa, takie jak: "witaminy dla kotów" i dobrać te najbardziej odpowiednie dla naszego zwierzaka. Choć uratowanie kociąt wydaje się niezwykle trudne, naprawdę warto próbować wypełnić to zadanie. Jeżeli uratujemy takiego zwierzaka z pewnością radość wynagrodzi nam cały trud. Dodatkowo odczujemy ogromną satysfakcję i zyskamy kociego przyjaciela.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-14 14:32:30
Tagi: temperatura, zwierzak, ciepło, sklep zoologiczny