Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Czasem potrzebny jest leasing - co musisz na ten temat wiedzieć?

Rzeczywistość jest taka, że nie za każdym razem nas na każdą rzecz stać. Oczywiście są osoby, które wybierają wizytę w banku po pożyczkę, jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Powinniśmy czasem rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami.


samochód corolla
Napisał: Ian Armstrong
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy np. chodzi o pojazdy, to zawsze można brać pod uwagę leasing samochodu. Nie ma sensu ładować się w kredyt, bo faktycznie sensowniej wybrać leasing. Jeżeli nie jesteśmy pewni w jaki sposób będzie miała się nasza sytuacja finansowa w przyszłości, to nie ma sensu ryzykować ściągania sobie na głowę rat kredytu, a potem może i jakiś kłopotów, gdy nie damy rady spłacać pożyczki. Sensowniej wybrać leasing, który nie prowadzi do wielkich poświęceń. Umowa leasingowa jest na określony czas i gdy po tym czasie wyjdzie na to, że samochód wciąż jest nam potrzebny to możemy ją na spokojnie przedłużyć. A kiedy okaże się, że leasing przewyższa nasze możliwości finansowe to możemy po prostu zrezygnować.

Warto sprawdzić ile wynoszą odsetki
Niektórzy o wszystkim pamiętają na czas a pozostałe osoby posiadają pewne problemy z wyrabianiem się w pewnym terminie. Tak, więc trzeba naliczać im pewnego rodzaju odsetki. Jest coś takiego jak kalkulator odsetek podatkowych, który posiada za zadanie przeliczyć ile konkretnie się danej osobie należy.

Ekscytujący wpis? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie, którą tu odnajdziesz, także jest coś wartościowego!

Jednak bywa i tak, że odsetki nie będą oddane, jeżeli kwota będzie niska – jest to opisane w ustawie. Tak samo zresztą jest, jeżeli chodzi o kalkulator odsetek ustawowych oblicza kwotę należną od wysokości wynagrodzenia na podstawie terminu, kiedy środki powinny zostać przekazane, a terminu, gdy zostały przekazane w rzeczywistości. Taki kalkulator jest dostępny w Internecie. Można tam sobie samodzielnie wszystko powyliczać.

Niekiedy niełatwo jest znaleźć rzeczywiście unikalne www (http://www.magazynauto.pl/porady), zatem jeśli zafrapował Cię omawiany wpis, to bez wahania kliknij ten link.

Nie trzeba czekać na jakiś cud, a brać sprawy w swoje ręce i działać. Najważniejsze to nie zapominać o własnych prawach, ale też nie zapominać o własnych obowiązkach. Gdy nie potrafimy przypomnieć sobie ważnych dat to zawsze można wszystko posprawdzać czy to na koncie w banku, czy na umowie, żeby mieć stu procentową pewność, że wszystko we właściwy sposób wyliczyliśmy. Oczywiście po przeliczeniu wszystkiego w sieci, gdy chcemy mieć jakiś podkład, gdy np. ruszamy do szefostwa ze swoimi roszczeniami, to na początku sensowniej pójść do księgowego, który rozpisze wszystko w odpowiedniej dokumentacji. Więcej na

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-15 06:29:04
Tagi: samochody, finanse, leasing