Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Każdy, kto planuje podróż do Austrii, powinien kupić winietę

Austria to piękny kraj, który powinniśmy odwiedzić. Należy jednakże poczytać choć trochę o winietach.


Na pytanie, czy winiety w Austrii są konieczne, spodziewamy się z pewnością usłyszeć odpowiedź twierdzącą.
kosmetyka


ceny winiet austria
Napisał: WymianaOpon.pl
Na podstawie: WymianaOpon.pl


Jest to jednak nie do końca prawda. Winiety w Austrii z prawnego punktu widzenia nie są obowiązkowe. Jednakże w praktyce oznaczałoby to, że nie moglibyśmy jeździć żadnymi autostradami ani drogami ekspresowymi. Zatem przymusu nie ma, ale każdy zdrowy na umyśle człowiek winietę zakupi, aby nie musieć jeździć jedynie wiejskimi drogami. Jeżeli ciekawią nas ceny winiet Austria posiada dosyć łatwą rozpiskę. Dzieli się ona na rodzaj środka lokomocji i okres działania winiety. I podążając tą segregacją, da się zakupić winietę na motor lub na wóz do 3,5 tony (nawet jeśli ma przyczepkę). Okres ważności to 10 dni, 2 miesiące oraz rok. Dla pojazdu dwuśladowego ceny w 2018 roku wyglądają następująco 9 euro na 10 dni, 26,20 euro za 60 dni i 87,30 euro za cały rok.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie (https://myj-car.pl/), która także Cię zaintryguje. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tu problematyce.

Jest to dosyć niska należność, jeżeli porównamy Austrię na przykład z jej południowym sąsiadem — z Włochami. Tam płaci się na bramkach każdorazowo za przejazd autostradą (jak u nas) i trasa z z jednego krańca kraju na drugi autostradą kosztuje mniej więcej 60 euro.
Nowością w austriackich winietach jest to, że od początku obecnego roku można nabyć je w wersji elektronicznej, a nie jak dotychczas jedynie naklejki. Dziś obydwie wersje są prawomocne. Nie różnią się one w jakikolwiek sposób ceną, więc możemy wybrać ten rodzaj zakupu, który będzie dla nas lepszy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-25 09:14:35
Tagi: podróż, wygląd, motor