Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu przyczepy kempingowej?

Kupno używanej przyczepki campingowej to równie trudne zadanie, jak nabywanie używanego auta. W poniższym tekście przedstawimy, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w czasie tego typu zakupu.


przyczepa
Napisał: Joanna Apanasewicz
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pierwsza kwestia, jaka powinna pojawić się w tym momencie to sam model przyczepki, gdyż taka przyczepa przyczepie nigdy nie jest równa.

Tylko teraz obejrzyj także ten tekst, który jest niezwykle zajmujący. Zrób to już teraz! Zobaczysz, że naprawdę trzeba to zrobić!

Istnieją pojazdy mniejsze i większe, o trochę różnej ładowności, o różnej ilości miejsc noclegowych czy też z odmiennym wyposażeniem wnętrza. Przede wszystkim należy ustalić, czy dana przyczepa będzie przez nas używana najczęściej do objazdowych wycieczek, czy też jej posiadacz preferuje nieco w mniejszym stopniu dynamiczny wypoczynek, zatem dla przykładu na polu campingowym lub po prostu na działce. W pierwszym wypadku znakomicie się sprawdzą przyczepy zwinne i małe, wygodne przy manewrowaniu.
van
Napisał: Daniel Kinnectz
Na podstawie: http://www.flickr.com


technologia
Napisał: Andrew Gregg
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli jednak chodzi o to, żeby dotrzeć w konkretne miejsce, aby później traktować przyczepę jako lokum, to lepiej jest stawiać na jak największy luksus i kupić większy oraz bogato wyposażony model. Nie powinniśmy się jednak "rozpędzać", gdyż przyczepa musi być dostosowana do samochodu, który będzie ją holować. Jeżeli mamy jedynie prawo jazdy kategorii "B", to dozwolona całkowita masa zestawu składającego się z auta i przyczepy nie może przekroczyć 3,5 tony. Poza tym pojazd w każdym przypadku powinien ważyć więcej niż taka przyczepka. Duży pojazd będzie wymagać auta cięższego oraz o trochę większej mocy, niż niewielka. Poza tym trzeba zwracać uwagę na to, że im mniejsza będzie masa własna przyczepy, to tym bardziej znacząca najczęściej będzie jej ładowność. Z zewnątrz przyczepy kempingowe należy sprawdzać tak jak Auto.


Przede wszystkim trzeba niezwykle starannie przyjrzeć się, czy na metalowych elementach nie ma rdzy, uszkodzeń czy też innych znaków, które mogłyby świadczyć o tym, że pojazd kiedyś uczestniczył w kolizji. Drugą niezwykle istotną sprawą są koła.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-03-03 10:38:58
Tagi: mieszkanie, samochód, Auto, luksus, element