Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Ważna jest częsta wymiana opon w każdym aucie — to zapewni nam bezpieczeństwo

Każdy posiadacz auta wie, jak ważne jest to, żeby nie jeździć na łysych oponach oraz zamieniać je na zimowe, kiedy nadejdzie odpowiedni czas.
kask


transport - perspektywa
Napisał: C Foulger
Na podstawie: http://www.flickr.com


opony w niejednym aucie są niezwykle ważne. Wie o tym każdy użytkownik ruchu drogowego. Nie trzeba być nawet kierowcą, żeby pojmować, że powinniśmy je wymieniać na letnie i zimowe, kiedy przyjdzie czas (chyba że mamy opony całoroczne). Dodatkowo sytuacja nie przedstawia się tak, że opona jest nieśmiertelna. Co jakiś czas należy je przecież wymieniać.

Jeśli podoba Ci się wpis, który teraz przeglądasz, to z pewnością zafascynuje Cię także ten artykuł (https://www.mastereducator.pl/lodz/). On również opisuje podobny temat.

I wtedy pojawiają się schody. Musimy w internecie zasięgnąć opinii, jakie firmy są dobre i proponują najlepszej jakości produkty. Prócz tego w instrukcji obsługi musimy sprawdzić, jakiej szerokości muszą być nasze opony, żeby pasowały do naszego modelu. Jeżeli założymy nazbyt wąskie opony, to może to stwarzać bardzo duże niebezpieczeństwo. Opona może po prostu nie wytrzymać ciężaru naszego auta i pęknąć w czasie jazdy. Wypadek gwarantowany. Jeżeli będziemy jechać większą szybkością, to może się zakończyć to dla nas tragedią. Przy zamawianiu opon trzeba sprawdzić, czy nie są one już łysawe. Muszą mieć igiełki. W dzisiejszych czasach normą jest już zamawianie opon online. Musimy jednak zweryfikować, w którym roku były one wyprodukowane.
Nazbyt długie leżenie w magazynie im nie służy, zatem mądrzej będzie unikać przeleżanych egzemplarzy. Należy również sprawdzić inne parametry. Istotne są informacje, które dotyczą głośności opony oraz tego, jak reaguje na śliskiej nawierzchni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-03-03 10:39:06
Tagi: gaz, opony, zakup, samochodu, samochodzie