Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

Reprezentacyjny wygląd tak siedemnastoletniego, jak i nowego auta powinien być dla kierowcy sprawą priorytetową

Osobówki, które stoją w przydomowych garażach albo po prostu pod oknem najczęściej są niemiłosiernie zakurzone, bo w ciągu tygodnia właściciel wozu nie ma czasu, aby nawet powierzchownie umyć maskę. Na zły stan karoserii wpływają również niekorzystne warunki pogodowe, np. śnieg czy promienie słońca w upalny dzień, jak i jej niewłaściwe czyszczenie. Szczególnie panowie po sześćdziesiątce źle obchodzą się z własnym seatem, ponieważ w ogóle nie chodzą do sklepów motoryzacyjnych i niekiedy myją swój kilkunastoletni wóz szorstkimi ściereczkami, a w rezultacie takiego czyszczenia lakier jest lekko zarysowany, co bardzo łatwo dostrzec w czasie pięknej pogody.
Kiedy pojazd znajduje innego, bardziej pedantycznego posiadacza, wtedy stary seat ma w końcu szansę na to, aby wyglądać jak nowy model prosto z salony. O błyszczącą karoserię zatroszczą się głównie pracownicy autoserwisów, które specjalizują się w odnawianiu dwusuwów. Renowacja lakieru samochodowego to oczywiście pierwszy krok, jaki warto zrobić, żeby móc trzymać w garażu pojazd godny zazdrosnych lub ciekawskich spojrzeń mieszkańców okolicznych kamienic - renowacja lakieru samochodowego. A z kapitalnie odrestaurowaną karoserią musi obowiązkowo łączyć się równie zadbane wnętrze.
auto
Napisał: paukrus
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pasjonaci motoryzacji i kolekcjonerzy zabytkowych aut znają wartość własnych osobówek. Takie modele wymagają specjalnej troski, a uwaga współwłaściciela nie powinna koncentrować się tylko na układzie napędowym czy kierowniczym. Głównie liczy się prezencja, szczególnie jeżeli uczestniczy się w zlocie pojazdów z lat PRL-u. Błyszczący lakier na masce trzydziestopięcioletniego poloneza świadczy o tym, że właściciel znalazł dobry warsztat - Garage - czytaj więcej . A wspomniane serwisy można znaleźć na terenie całej Polski - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę polerowanie lakieru Wrocław albo odnawianie karoserii Gdańsk.
Zadbany dywaniki samochodowe gumowe okazuje się nie byle jaką wizytówką, szczególnie gdy konkretny wóz prezentuje się jak zagraniczna limuzyna i wozi do urzędu stanu cywilnego pary narzeczonych. Tak trzydziestolatkowie z Kielc czy Wrocławia, jak i mieszkańcy wsi pragną, aby taki samochód był perfekcyjnie utrzymany. Renowacja lakieru samochodowego okazuje się naprawdę ważnym zabiegiem, ponieważ podnosi wartość auta także w oczach przechodniów. A na uroczystościach weselnych pojawiają się w końcu najrozmaitsi goście, w tym także tacy, którzy rewelacyjnie znają się na samochodach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-03-08 12:27:41
Tagi: samochód, Auto, karoseria