Moto & You

Poznaj świat motoryzacji

W jaki sposób dbać o wóz?

O tym, że polski rynek motoryzacyjny użytkowanymi autami stoi, nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Ostatnie dane pokazują, iż spada ilość kupowanych samochodów nowych, jak również używanych, co może znaczyć, iż rynek już się nasycił, a z drugiej strony Polacy o wiele dłużej podróżują tym, co już mają. By jednak móc dłużej eksploatować samochód, niezbędne jest zastosowanie się do paru podstawowych zaleceń.

samochód, audi, auto
Napisał: FotoSleuth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nierzadko, wbrew oczekiwaniom nabywcy używanego pojazdu, zakup takiego pojazdu to dopiero początek kosztów z nim związanych. Nie oznacza to rzecz jasna, iż należy prędko udać się do salonu dilerskiego po nowiuteńki pojazd, musimy jednak mieć świadomość czekających nas na starcie kosztów. Powinniśmy je zwyczajnie wkalkulować w cenę kupowanego auta. Jednym z ważnych elementów będzie diagnostyka samochodowa.

Jakie części musimy zazwyczaj wymienić po zakupie, które najprędzej się eksploatują?

Części automobilowe możemy podzielić na 2 grupy: te, które musimy z całą pewnością wymienić, jak też te, które mogą poczekać pod warunkiem, iż przegląd techniczny nie pokaże inaczej. Do tej pierwszej grupy musimy zaliczyć: olej, filtry powietrza, pas rozrządu wraz z napinaczami jak też pompą wody, o ile jest poruszana paskiem rozrządu, świece żarowe, płyn w układzie schładzania. Elementy owe powinniśmy wymienić bez względu na to, co deklaruje sprzedający pojazd, chyba, że jest dowód wymiany tych części w formie wpisu do książki samochodu z pieczęciami serwisu. Taki przegląd musimy potraktować poważnie, albowiem usterka każdej z wyżej przytoczonych części spowodowana ich nazbyt długim użytkowaniem, naraża nas na niewspółmiernie wysokie koszty napraw silnika.

Jeśli opisywana kwestia Cię ciekawi i chcesz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz tutaj (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-do-alarmow.html) - to nieco inny punkt widzenia na taką tematykę.

Co więcej nie można zweryfikować stanu technicznego tychże części poprzez proste oględziny.mechanik samochodowy,
W drugiej grupie znajdą się te części, które będziemy w stanie zdiagnozować podczas badania technicznego auta. Badanie takowe musimy przeprowadzić przed kupnem samochodu. Są to: układ hamulcowy: tarcze, cylinderki i wymiana płynu hamulcowego, zawieszenie: sworznie, gumy stabilizatorów, kontrola klimatyzacji , pasek alternatora , amortyzatory w razie, jeśli przebieg pojazdu jest wyższy niż 100 tys. km bądź jeżeli badanie wykaże ich zużycie. Poszukujesz serwisu dla swego samochodu. Nic prostszego. Wpisz po prostu w przeglądarkę zwrot: audi serwis Warszawa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-03-08 10:28:57
Tagi: motoryzacja, auta, części, przegląd